Головна/Про компанію/Медіа/Публікації/Авіценна – надійний захист кожної н...

Авіценна – надійний захист кожної насінини

25.02.2020
За оцінками аналітиків аграрного ринку, озимих зернових культур в Україні висіяно на рівні 90% від прогнозу. Причина відома: відсутність достатньої кількості ґрунтової вологи у вересні-жовтні 2019 року унеможливила отримання вчасних і однорідних сходів. Проте, на їх думку, середньої за останні роки площі зернових колосових культур – 9 млн га – аграрії все ж таки досягнуть. Планується, що навесні цього року буде висіяно мінімум 1,5 млн га ярого ячменю і 0,5 млн га пшениці. Вочевидь, насіння ярих культур потребує такого ж надійного захисту, як і озимі культури.

Для контролю найширшого спектра хвороб зернових науковці ALFA Smart Agro рекомендують застосовувати сучасний трикомпонентний протруйник Авіценна (тебуконазол, 50 г/л + прохлораз, 250 г/л + крезоксим-метил, 50 г/л). Завдяки наявності трьох діючих речовин з різних хімічних класів Авіценна володіє широким спектром дії (рис. 1).

спектр ефективності Авіценна.png
Рис. 1. Спектр ефективності Авіценна на ярих ячмені та пшениці

Протруйник захищає не лише насіння, а й проростки та сходи зернових культур: пшениці, ячменю, вівса, кукурудзи. Препарат також стримує перші «хвилі» аерогенних інфекцій. Важливою перевагою використання цього продукту є яскраво виражений фізіологічний ефект на початкових стадіях розвитку культури.

Розглянемо детально дію кожного із компонентів протруйника Авіценна.

Тебуконазол має швидку лікувальну дію. Ця діюча речовина характеризується високою біологічною ефективністю проти 4-х класів фітопатогенів: збудників сажкових хвороб, кореневих гнилей, септоріозу та інших плямистостей. А саме ці інфекції, як відомо, найчастіше уражують сходи та завдають найбільшої шкоди потенціалу врожайності культури.

Тебуконазол також впливає на ріст і розвиток рослин. Тому використання його у складі протруйника дозволяє не лише гарантувати захист рослин від внутрішньої інфекції, а й сформувати сильні компактні рослини. Це досягається внаслідок першочергового спрямування біосинтезу проростаючого насіння на формування кореневої системи, а тільки потім – на розвиток наземної маси. У таких рослин мезокотиль – найуразливіша частина проростків – укорочується, а колеоптиль потовщується. В результаті зростає посухостійкість культури, її стійкість до інших абіотичних факторів (фото 1).

розкущене коріння.jpg
Фото 1. Інтенсивний розвиток кореневої системи ярої пшениці, насіння якої було оброблено Авіценною

Прохлораз – контактно-системна діюча речовина, що належить до класу імідазолів та проявляє високу ефективність проти твердої сажки, гельмінтоспоріозів (кореневі гнилі та плямистості листя), фузаріозних кореневих гнилей. Прохлораз ефективно нейтралізує гриби на поверхні насінини, в алейроновому її шарі та в ґрунті навколо насінини, створюючи надійний і тривалий захист від названих інфекцій.

Наявність крезоксим-метилу в складі протруйника Авіценна значно розширює спектр біологічної ефективності продукту, зокрема, проти різних видів пліснявіння насіння. Також він додатково забезпечує рістстимулюючу дію, активізує фізіологічні процеси в рослині. Адже відомо, що добре розвинена коренева система позитивно впливає на кількість продуктивних стебел і врожайність сорту.

Синергія трьох діючих речовин з різних хімічних класів забезпечує найширший спектр фунгіцидної дії. Реалізувати надійний захист та виражений фізіологічний ефект дозволяє також сучасна препаративна форма протруйника Авіценна – суспензійна емульсія. Вона характеризується високою розчинністю, кращою адгезією і надшвидким проникненням у насінину. Така препаративна форма забезпечує рівномірне нанесення робочого розчину, а відтак кожна насінина отримує саме потрібну кількість лікувальних діючих речовин.

Лабораторні та польові дослідження, проведені науковцями ALFA Smart Agro, підтверджують, що Авіценна сприяє більш швидкому і дружному проростанню насіння у порівнянні з іншими популярними препаратами на основі триазолів та імідазолів. У лабораторії схожість насіння, обробленого Авіценною, була вищою на 4-5%, а цей же показник у польових умовах перевищував показники контрольних ділянок на 5-11% (фото 2,3).

сходи пшениці.jpg
Фото 2. Сходи ярої пшениці, насіння якої оброблене Авіценною 

сходи ячменю.jpg
Фото 3. Сходи ярого ячменю, насіння якого оброблене Авіценною

Вчасні та дружні сходи без ознак хвороб – надійний фундамент для побудови максимальної продуктивності сорту (рис. 2). Крім того, препарат забезпечує підвищену холодостійкість культур, що важливо за ранніх посівів у прохолодний ґрунт або за різкого зниження температури після з’явлення сходів, що ми часто спостерігаємо в березні.

Енергія проростання і схожість насіння ярого ячменю за різних варіантів його обробки.png
Рис. 2. Енергія проростання і схожість насіння ярого ячменю за різних варіантів його обробки

Отже, Авіценна повністю відповідає високим вимогам агровиробників до сучасних протруйників та ідеально підходить для протруювання ярих зернових культур, оскільки забезпечує надійний та тривалий захист рослин, зберігаючи їх потенціал врожайності. Препарат можна поєднувати з більшістю інсектицидних протруйників, мікродобрив і стимуляторів росту.

переваги протруйника Авіценна.png

Читати статтю повністю.

Agrotimes.ua, журнал "The Ukrainian Farmer"

Публікації