Головна/Про компанію/Медіа/Публікації/Гербіцид чемпіонів: чому ви завжди...

Гербіцид чемпіонів: чому ви завжди перемагаєте, обираючи Триатлон

16.02.2021
Незвичайний сезон 2020 року підкреслив переваги для захисту озимих зернових гербіцидів, які можуть бути використані до прапорцевого листка включно і добре контролюють багаторічні дводольні бур’яни навіть у фазі після цвітіння.

Як пам'ятаємо, весна була холодною сухою і затяжною, а потім швидко перейшла у спекотне літо. Відсутність однорічних дводольних бур’янів на колосових у перший період вегетації не дала можливості для раціонального використання гербіцидів, а зимуюча частина бур'янів не була такою загрозливою. Але в цей же час культура повільно формувала надземну частину.

Саме тому господарства, які надавали перевагу продуктам із гормональною складовою (по типу 2,4 Д), використання яких можливе тільки до другого міжвузля культури, так і не змогли їх застосувати і були змушені залишити їх на складах або ж вносити на посівах ярих культур. В той же час підвищилася потреба в гербіциді Триатлон, добре відомому своєю потужністю та найширшим спектром дії.

Господарства, які заздалегідь визначилися із застосуванням Триатлону, одночасно виправили ситуацію з проблемними багаторічними бур’янами та однорічними, що як ніколи пізно зійшли, але швидко почали старіти, поспішаючи сформувати насіння для подальшого поширення.

Надії багатьох виробників на продукти, які зареєстровані для використання у фазі до прапорцевого листка і за механізмом дії відносяться до групи синтетичних ауксинів, не виправдалися. Незважаючи на швидкий візуальний прояв ефективності, результат був менш оптимістичним. Причина – малий спектр дії та відсутність ефективності саме щодо перерослих бур’янів. Тож ситуація для прихильників такого типу продуктів розвивалася, за нашими спостереженнями, за чотирма сценаріями.

Перший сценарій: виробники були змушені повторно обробляти посіви, в тому числі перевищуючи допустиму фазу розвитку культури. Гербіциди вносилися навіть на початку виходу колоса, незважаючи на ризики втрати врожаю.

Другий варіант: аграріїв, проаналізувавши роботу цих продуктів за минулі роки, агрономи одразу формували бакові суміші із сульфонілсечовинами, щоб підсилити дію і розширити спектр.

Третя група господарств із захопленням звернули увагу тільки на перші ознаки дії синтетичних ауксинів та були впевнені у їх викорінюючій властивості проти основних бур’янів. Згодом вони мали серйозні проблеми зі збором урожаю – маються на увазі витрати на підсушування бур’янів та додаткову очистку зерна. І не оминула їх, звичайно, втрата врожаю, відсоток якої залежав від кількості та видового складу бур’янів, що відновили вегетацію вже на 10-12 день після внесення, навіть із деформованим стеблом та знебарвленим листям бур’янів.

Четвертий сценарій розвитку подій був таким: агровиробники, не чекали сходів основної маси дводольних однорічних бур’янів, але наявність зимуючих їх переконала у застосуванні бакової суміші разом із фунгіцидами при відновленні вегетації озимих. Усе складалося наче добре, але повернемось до температури: вдень вона не перевищувала +8°C, а вночі опускалася до +4°C. Звичайно, діюча речовина з групи триазолпіримідинів, яка є у складі продуктів, зробила свою роботу, але основна складова препарату навіть не намагалася показати перші яскраві ознаки ефективності, як у випадку застосування від +10°C. Тобто не дарма для гербіцидів ауксинового типу рекомендується застосування мінімально від +8°C, а ідеально від +12°C і вище.

Хотілось би звернути увагу агрономів, що відсутність періодичних і детальних обстежень посівів може призвести як до додаткових затрат, так і до вагомих втрат урожаю. А висновок, зроблений під час першого обстеження, може бути хибним.

Щоб бути спокійним за «чистоту» поля і майбутній врожай, радимо обирати перевірений часом на полях всіх регіонів України гербіцид для зернових колосових Триатлон, який знову підтвердив своє лідерство у захисті озимих від бур’янів.

Триатлон_сайт.jpg

Сім причин застосовувати Триатлон

У 2021 році для вирішення проблем із основною небажаною рослинністю на посівах зернових рекомендуємо використовувати Триатлон (трибенурон-метил, 300 г/кг + тифенсульфурон-метил, 300 г/кг + флорасулам, 100 г/кг), який має найширший спектр дії серед усіх гербіцидів на зернових колосових.

Є щонайменше сім важливих причин застосовувати саме цей препарат ALFA Smart Agro для захисту озимини.

1. Завдяки поєднанню високосистемних д.р. із різних хімічних груп він ефективно бореться з важковикорінюваними багаторічними бур’янами з потужною кореневою системою, а також перерослими бур’янами. Вони не в змозі відновити ріст та розвиток, тому що препарат руйнує життєві процеси не лише в надземній частині, а й знищує кореневу систему бур'янів.

2. Вікно застосування Триатлону: від сходів до появи прапорцевого листка включно. Якщо додати здатність цього препарату контролювати перерослі бур'яни, це означає, що Триатлон цілком може бути єдиним гербіцидом у системі захисту озимої пшениці.

3. Мінімальна залежність від температурного режиму застосування. Триатлон ефективний при температурі від +5°C, що дає змогу внесення холодною ранньою весною, коли температура різко знижується вночі.

4. Відмінна змішуваність Триатлону у бакових сумішах із різними фунгіцидами. Це скорочує кількість обробок у системі захисту, що значно економить фінансові та технологічні ресурси господарства.

5. Відсутність рістрегулюючих діючих речовин у Триатлоні дає можливість застосовувати його восени без додавання будь-яких антидотів. Препарат результативно справляється і з перерослими бур’янами без будь-якого впливу на культуру.

6. Використання Триатлону не викликає жодних обмежень у сівозміні, що пов’язане з швидкою деградацією у ґрунті (до 20 днів).

7. Триатлон має найширший спектр дії серед усіх гербіцидів, що зареєстровані в Україні для захисту зернових колосових. Він ефективно контролює понад 40 видів бур'янів, у тому числі важковикорінюваних. І на цій перевазі Триатлону варто зупинитись окремо.

інфографіка_Триатлон_фази внесення.png

Чисте поле за одне внесення

Легко передбачити, що вже ранньою весною агрономи побачать у своїх полях “букет” важко викорінюваних зимуючих бур’янів – зійдуть підмаренник чіпкий, волошка синя, грицики звичайні, злинка канадська, сокирки польові, ромашка непахуча, мак дикий тощо.

Ще одна з розповсюджених проблем кожного регіону – наявність у сівозмінах імі-стійких та трибенурон-стійких гібридів соняшнику, падалиця яких не контролюється сульфонілсечовинами. В останні роки господарства все частіше включають такі гібриди до сівозміни, а потім ще рік або й два викорінюють падалицю культури, яка сходить кількома хвилями. Окрім того, у сівозміні може бути стійкий до імідазолінонів ріпак.

Власне, Триатлон дає можливість дочекатися сходів усіх можливих бур'янів, щоб вирішити проблему одним внесенням. Дія його достатньо потужна для того, щоб контролювати навіть перерослі бур'яни. Наприклад, підмаренник чіпкий контролюється Триатлоном у всіх фазах розвитку.

Дія Триатлону на бур'яни є незворотною. Видимі симптоми дії (хлорози, некрози, почервоніння листя та побіління верхівки) стають помітними вже через 4-7 днів. А через 14-28 днів бур’яни гинуть повністю. Що стосується чутливих бур'янів, то вони перестають рости вже протягом 3-х годин після внесення.

Високу гербіцидну ефективність Триатлону підтверджують і численні відгуки господарств.

Триатлон добре забирає однорічні та багаторічні бур'яни, і, що для нас важливо, падалицю соняшнику, – говорить Юрій Саваренюк, головний агроном ТОВ АПК “Розкішна”, що у Кіровоградській області. – Ми застосовуємо Триатлон на посівах ячменю. Головна проблема у нас – падалиця соняшнику, яка сходить нерівномірно, кількома хвилями. Триатлон має широке вікно застосування по фазам розвитку культури. Він дозволяє дочекатися, доки зійдуть всі основні бур'яни та падалиця, і тоді прибрати її за одне внесення гербіциду без негативного впливу на культуру. Цього не можна зробити іншими препаратами, які мають менше вікно застосування. Плануємо і надалі застосовувати його для контролю бур'янів на зернових”.

Тож бажаємо агрономам весною не мати проблем із контролем бур'янів у посівах озимих зернових і використовувати лише надійні продукти. Пам'ятайте, що гербіцидна дія препарату настільки ж важлива, як і його селективність щодо культури. Нехай ваші поля зернових будуть чистими від бур'янів, а врожаї високими!

Микола Продиус, продакт-менеджер ALFA Smart Agro.

Журнал "Пропозиція"

Публікації