Головна/Про компанію/Медіа/Публікації/Триваліший захист, ефективніша дія....

Триваліший захист, ефективніша дія. Переваги інноваційних продуктів ALFA Smart Agro

28.02.2020

ALFA Smart Agro.jpg

Зміни клімату, нашестя нових шкідників, поява резистентності у збудників хвороб – все це проблеми, які постають перед аграріями сьогодні. У більшості випадків традиційні схеми захисту рослин виявляються неефективними для їх вирішення. А в умовах зниження рентабельності агровиробництва – ще й економічно невигідними.

Сучасний агробізнес вимагає нових рішень. Саме тому стратегія розвитку ALFA Smart Agro, українського виробника засобів захисту рослин та мікродобрив, базується на створенні нових препаратів, які відповідають сучасним потребам аграріїв. За це компанія отримала престижну премію Crop Science Awards 2019 у номінації «Найкраща компанія з регіону, що зростає». На пошуку нових рішень для захисту рослин виробник акцентуватиме увагу і в майбутньому.

Цього року ALFA Smart Agro виводить на ринок 5 нових препаратів, які відрізняються більшим спектром дії та ширшим вікном застосування. Розкажемо про переваги кожного з них.

Корвізар М – захистить зернові за будь-якої погоди

Корвізар М (фенпропідин, 300 г/л + тебуконазол, 150 г/л + міклобутаніл, 100 г/л) – новий трикомпонентний системний фунгіцид для комплексного захисту зернових колосових культур.

Цей продукт з’явився у відповідь на потребу в фунгіциді, який може надійно стримувати хвороби незалежно від погодних умов. Оскільки часто буває так, що застосовувати препарат вже потрібно, а температурної можливості для цього немає. Адже більшість традиційних препаратів працюють при +10…+25 оС, в той час як хвороби можуть розвиватися у ширшому діапазоні температур.

Наприклад, церкоспорельозна прикоренева гниль та снігова пліснява проявляють себе вже при +5оС. Минулого року снігова пліснява завдала шкоди чималим площам посівів озимих в Україні. Корвізар М демонструє високу фунгіцидну активність за температури +5…+ 6°С, а тому відмінно стримує снігову плісняву вже за появи перших ознак хвороби. Застосування Корвізар М у фазу кінець кущіння-початок виходу в трубку гарантує появу здорового прапорцевого листа та збереження потенціалу врожайності культури.

Не менш важливою є можливість використання препарату і за високих температур. При +25оС та вище, коли в більшості регіонів України застосування стробілуриновмісних фунгіцидів неможливе через ризик прояву фітотоксичності, Корвізар М з нормою витрати 0,6-0,8 л/га може захистити посіви без жодної шкоди для культури. На відміну від стробілуриновмісних препаратів, він не впливає на фізіологічні процеси в рослині, а тому не завдає їй жодного стресу. Застосування у фазу початку цвітіння з нормою 0,8 л/га забезпечить захист майбутнього врожаю від фузаріозу колоса, септоріозу, альтернаріозу та унеможливить контамінацію зерна мікотоксинами цих грибів.

Поєднання трьох діючих речовин із різних хімічних груп (триазолів і морфолінів ) забезпечує розширення спектра дії препарату. На сьогодні Корвізар М – це еталон захисту зернової групи як за кількістю контрольованих інфекцій, так і за тривалістю захисної дії – до 5 тижнів (рис.1).

Спектр ефективності фунгіциду КОРВІЗАР М.png

Рис.1. Спектр ефективності фунгіциду Корвізар М

Артіс Плюс – вбереже соняшник від хвороб

Ще одна новинка у портфелі фунгіцидів – Артіс Плюс (міклобутаніл, 125 г/л + тебуконазол, 125 г/л + тіофанат-метил, 250 г/л). Це трикомпонентний контактно-системний фунгіцид для інтенсивного захисту соняшнику від комплексу поширених хвороб у формуляції концентрат суспензії.

Ідея створення цього продукту виникла через потребу у фунгіциді, який надійно захищає всю рослину від комплексу поширених інфекцій. Адже при використанні лише контактної діючої речовини ми не контролюємо захворювання, які вже проникли в рослину. При використанні системної – швидко залишаємо поза увагою нижні яруси рослини, звідки найчастіше знову починається зараження (рис.2).

Створюючи Артіс Плюс, науковці ALFA Smart Agro підібрали такі діючі речовини, які гарантують надійний захист усієї рослини, що за сприятливих погодних умов триває до 4-х тижнів.

хвороби, що розвиваються на окремих органах соняшникусоняшник.png

Рис.2. Хвороби, що розвиваються на окремих органах соняшнику

Міклобутаніл у складі препарату забезпечує швидкий лікувальний ефект проти тих інфекцій, які вже встигли вразити рослину. Показник його водорозчинності становить 132 мг/л при +20°С, тож міклобутаніл миттєво включається в сокорух і переміщається до місць, де треба зупинити ураження. Капсулювання хвороби відбувається вже у перші години після обробки рослин. Потім речовина потрапляє в нові паростки і захищає ту частину рослини, якої при обробці ще не було.

Тебуконазол – також системна діюча речовина. Однак його водорозчинність при +20°С становить лише 36 г/л. Він рухається значно повільніше, що забезпечує подовження періоду захисту стебла і середніх листків рослини.

Завдання тіофанат-метилу в складі фунгіциду Артіс Плюс – захистити соняшник від повторного зараження інфекцією через нижні листки. Потрапляючи на поверхню листа, він дуже повільно проникає всередину рослини, створюючи надійний зовнішній екран від можливих нових заражень.

Таким чином, Артіс Плюс лікує захворювання, що вже почалося, та дозволяє захистити всю рослину, а не лише певну її частину від нового зараження. Поєднання трьох компонентів із різним механізмом дії робить цей препарат ефективним проти широкого комплексу поширених захворювань соняшника, серед яких фомоз, альтернаріоз, іржа, сіра та біла гнилі, септоріоз, борошниста роса (рис.3).

спектр дії Артіс Плюс.png

Рис.3. Спектр дії Артіс Плюс

Саме ці хвороби, як відомо, завдають найбільшої шкоди потенціалу врожайності культури. Випробування нового препарату на полі Дослідно-демонстраційного центру ALFA Smart Agro показало, що застосування фунгіциду Артіс Плюс з нормою 0,8 л/га забезпечує збереження урожайності, порівняно з контрольною ділянкою, на рівні 0,46 т/га (або +16,5%), а порівняно зі стандартним фунгіцидом (флутриафол, 0,5 л/га + карбендазим 0,5 л/га) – 0,13 т/га (+4,2%).

Сінтак – швидко знищить кліщів на посівах сої

Проблема поширення кліщів – відносно нова на полях України. Для розвитку цього шкідника потрібно, щоб високі температури без дощу зберігалися тривалий час. Тож якщо раніше кліщ атакував в основному плодоовочеві насадження, то в останні роки у зв’язку зі змінами клімату поширився на більшість території України. За прогнозами аналітиків, площі застосування акарицидів із кожним роком будуть зростати.

У відповідь на потребу аграріїв захистити від кліщів посіви сої науковці ALFA Smart Agro створили двокомпонентний інсекто-акарицид Сінтак (гекситіазокс, 204 г/л + абамектин, 36 г/л). Це препарат нового покоління для захисту сої від кліщів на всіх стадіях розвитку.

Він має одразу дві переваги в порівнянні з традиційними препаратами, які застосовуються для контролю цього шкідника. По-перше, він діє миттєво та здатен забезпечити повну загибель дорослих кліщів уже впродовж 24-48 годин після застосування. По-друге – знищує кліщів на всіх стадіях розвитку (яйце-личинка-німфа-імаго) та забезпечує тривалість захисної дії до 50 днів з моменту обприскування.

Такої ефективності вдалося досягти завдяки унікальному поєднанню діючих речовин. Гекситіазокс у складі препарату знищує яйця, личинки та стерилізує самок. Абамектин знищує личинки, імаго, дорослих кліщів та завдяки високій проникності пришвидшує дію гекситіазоксу (рис.4).

сінтак.png

Рис.4. Життєвий цикл кліщів та дія акарициду Сінтак

До переваг препарату слід віднести його чудову стабільність за високих температур. А препаративна форма – суспензія на водній основі – дозволяє м’яко діяти на культуру, запобігаючи «підпалам» листової поверхні (фото 1).

Сінтак.png

Фото 1. Ефективність акарициду Сінтак проти павутинного кліща. Агрономічна лабораторія ALFA Smart Agro, 2019 р.

Досліди, проведені в агрономічній лабораторії ALFA Smart Agro, довели ефективну дію акарициду на 10 найпоширеніших в Україні видів кліщів. Крім цього, препарат проявляє інсектицидну дію на сисних та мінуючих шкідників (попелиці, медяниці, трипси). Тож, обираючи Сінтак, ви гарантуєте надійний та різносторонній захист посівам сої.

Сігур – видалить бур’яни на посівах кукурудзи

Є новинка й в сегменті гербіцидів – Сігур (мезотріон, 515 г/кг + нікосульфурон, 200 г/кг + римсульфурон, 35 г/кг) – новий трикомпонентний післясходовий гербіцид з розширеним спектром дії проти злакових та дводольних бур’янів на посівах кукурудзи.

Останнім часом зміна погодних умов та тривала відсутність опадів призводила до певних труднощів з контролем бур’янів на посівах кукурудзи. З одного боку, злакові бур’яни за високих температур проявляють стійкість до дії традиційних гербіцидів. З іншого – в спеку лобода біла швидше досягає тієї стадії розвитку, коли її листочки покриваються восковим нальотом, і проникнути діючій речовині всередину рослини практично неможливо.

Разом з тим сама кукурудза при температурі +20…+25оС може давати по одному листку на добу. Оскільки більшість традиційних препаратів рекомендується застосовувати у фазу 3-5 листків, може виникнути ситуація, коли аграрії просто не встигають своєчасно обробити культуру.

Враховуючи всі ці проблеми, науковці ALFA Smart Agro створили гербіцид, який має розширене вікно застосування (від 3 до 8-10 листків кукурудзи) та володіє високою ефективністю проти злакових і дводольних бур’янів, навіть якщо вони дещо переросли оптимальні фази застосування гербіцидів.

Висока ефективність продукту досягається завдяки комбінації трьох діючих речовин. Нікосульфурон та римсульфурон відносяться до хімічного класу сульфонілсечовин, вони посилюють дію один одного у контролі  злакових бур’янів. Мезотріон відноситься до хімічного класу трикетонів та проявляє високу ефективність проти дводольних бур’янів. Разом вони спричиняють незворотні порушення у біохімічних процесах чутливих бур’янів, що призводять до їх повної загибелі вже через 10-20 днів після застосування препарату.

Чутливими до дії препарату є лобода (види), плоскуха звичайна (просо куряче), пажитниця (види), амброзія полинолиста (до 4-х листків), нетреба звичайна, мишій (види), осот городній, осот жовтий шорсткий, щириця (види), гірчак (види) та інші важковикорінювані бур’яни. Загалом це близько 40-ка видів рослин, які найчастіше забур’янюють кукурудзяні поля в різних регіонах України (фото 2).

спектр ефективності Сігур.png

Фото 2. Вплив гербіциду Сігур 0,25 кг/га + ПАР Омега Плюс, 0, 5 л/га на бур’яни. 14 днів після внесення (Дослідно-демонстраційний центр ALFA Smart Agro, Київська обл.)

Окрім розширеного спектра дії та широкого вікна застосування, до переваг препарату Сігур слід віднести його м’яку дію на культуру.

Астаміл – покращена робота нікосульфурону

Нікосульфурон – традиційна діюча речовина для захисту посівів кукурудзи від однорічних та багаторічних злакових бур’янів. У зв’язку зі зміною погодних умов найбільш ефективною для нікосульфурону є рідка формуляція на основі рослинної олії. Астаміл (нікосульфурон, 40 г/л) виробляється саме в такій формуляції. Тому в умовах підвищених температур та зниженої вологості, які ми спостерігаємо в останні роки, він краще розподіляється на поверхні листків, активно поглинається вегетативною масою чутливих бур’янів, швидко зупиняє в рості та призводить до їх повної загибелі.

Астаміл зручний у застосуванні та сумісний з більшістю пестицидів, за винятком фосфорорганічних інсектицидів та гербіцидів з діючою речовиною бентазон. Гербіцид має розширене вікно застосування: обприскування посівів проводять у фазі 3-10 листків культури.

Отже, усі новинки ALFA Smart Agro володіють розширеним спектром дії та більшим періодом застосування, ніж традиційні препарати. Вони відповідають сучасним потребам агровиробників та допомагають краще справитися з актуальними завданнями – підвищити врожайність культури та збільшити рентабельність виробництва. В умовах сучасного агробізнесу це одне з першочергових завдань.

Більш детальну інформацію про ці та інші продукти компанії можна знайти в каталозі компанії, у мобільному додатку «ALFA 2020» або дізнатися в регіонального представника компанії у вашому регіоні.

Журнал "Пропозиція"

Публікації