Головна/Про компанію/Медіа/Публікації/Здоров’я прапорцевого листка – запо...

Здоров’я прапорцевого листка – запорука врожаю зернових

16.04.2020

Посіви озимої пшениці впродовж всього періоду вегетації вражає значна кількість грибних хвороб, що можуть призвести до зниження кількісних та якісних показників врожаю. Розмір втрат зерна залежить від інтенсивності ураження та виду патогена (рис. 1).

Можливі втрати урожаю пшениці при сильному розвитку окремих хвороб.jpg

Рис.1. Можливі втрати врожаю пшениці при сильному розвитку окремих хвороб

Найнебезпечнішими є хвороби листя і стебел, які можуть стати причиною недоотримання до 70% врожаю. В Україні такими поширеними хворобами є септоріоз листя, види іржі, піренофороз (жовта плямистість) та борошниста роса.

За даними HGCA (The wheat growth guide, 2008), прапорцевий листок займає 20% площі рослини. При цьому він відповідає за 43% майбутнього врожаю. Не слід забувати, що хвороби з прапорцевого листка можуть легко перекинутися на колос. Сумарний внесок прапорцевого листка та колоса у врожай – 65% (рис.3). Тож саме від фунгіцидного захисту у фазу з’явлення і формування прапорцевого листка (ВВСН 37-49) великою мірою залежить кількість та якість врожаю, а отже і рентабельність агровиробництва.

Вклад окремих частин рослини у врожайність пшениці.jpg

Рис.2. Вклад окремих частин рослини у врожайність пшениці

 До вибору фунгіциду для захисту прапорцевого листка слід підійти виважено, враховуючи такі фактори:

  • домінуючі хвороби на полі;
  • ступінь ураження рослин;
  • погодні умови в період внесення фунгіциду (табл. 1)
Корвізар М_Болівар Борте.jpg 

Табл. 1. Рекомендації щодо вибору фунгіциду для обробки зернових у фазу ВВСН 37-49

У портфелі продуктів ALFA Smart Agro є два фунгіциди, які найкраще підходять для фунгіцидної обробки зернових в цей період: Болівар Форте та Корвізар М (рис. 3).

Болівар чи Корвізар М_період внесення.png

Рис. 3. Рекомендації щодо фунгіцидного захисту прапорцевого листка

Корвізар М – лідер захисту зернової групи від комплексу плямистостей

Корвізар М (фенпропідин, 300 г/л + тебуконазол, 150 г/л + міклобутаніл, 100 г/л) – інноваційний фунгіцид ALFA Smart Agro, який з’явився на ринку в 2020 році. Препарат повністю відповідає сучасним потребам агровиробників та має ряд переваг у порівнянні з іншими продуктами.

Широкий спектр активності. Поєднання трьох діючих речовин із різних хімічних груп (триазолів і морфолінів) забезпечує розширений спектр дії препарату. Корвізар М надійно контролює септоріоз, піренофороз, гельмінтоспоріози та інші плямистості, включаючи фузаріоз (в той час як більшість традиційних препаратів володіють зниженою ефективністю проти цього збудника), а також борошнисту росу та види іржі (фото 1).

Хвороби на прапорцевому листку пшениці і ячменю.png

Подовжений період застосування. Корвізар М ефективний та безпечний для культури навіть при +25 оС і вище. На відміну від стробілуриновмісних препаратів, Корвізар М не впливає на біохімічні процеси в рослині, а тому може застосовуватися за високих температур.

Швидка лікувальна та тривала захисна дія. Унікальне поєднання діючих речовин забезпечує прояв швидкої фунгіцидної дії («стоп-ефект») та пролонгований захист культури.

Таким чином, Корвізар М від ALFA Smart Agro – це найбільш дієве рішення для швидкого і тривалого захисту зернових колосових культур від широкого спектра хвороб. Продукт не потребує витрат на додаткові компоненти та діагностику домінуючих хвороб озимини, запобігає появі резистентності у грибів. Він ефективний навіть за видимих проявів ураження. На ефективність препарату не впливають складні погодні умови (низькі або високі температури, дощ через годину після внесення).

Болівар Форте – превентивний захист та health-ефект

Болівар Форте (тебуконазол, 240 г/л + крезоксим-метил, 125 г/л) – двокомпонентний фунгіцид для контролю найпоширеніших хвороб пшениці. Препарат поєднує в собі дві діючі речовини з різним способом дії (системну та трансламінарну), а тому володіє такими властивостями:

  • швидко зупиняє розвиток чутливих інфекцій (локалізація хвороби відбувається за 1-2 години після застосування препарату);
  • забезпечує захист частин листка, на які не потрапив робочий розчин, та захист нового приросту;
  • утворює на листках стабільні, стійкі до змивання опадами запаси діючих речовин;
  • надійно контролює борошнисту росу, види іржі та плямистості на різних фазах їх розвитку;
  • стримує розвиток хвороб до 4-х тижнів після внесення.

Характерною особливістю фунгіциду Болівар Форте є те, що він проявляє виражений ефект здорової клітини (health-ефект). Похідні крезоксим-метилу, що утворюються в результаті метаболізму діючої речовини, активізують процес фотосинтезу в рослині. Як результат – старіння рослини призупиняється, а якісні та кількісні показники майбутнього врожаю покращуються (рис.4)

.Health eфект.png

Рис. 4. Нealth-ефект застосування фунгіциду Болівар Форте

Таким чином, обираючи фунгіциди ALFA Smart Agro, агровиробники забезпечують на своїх полях розвиток здорових рослин і, як результат, отримують добрий врожай озимих!

Superagronom.com

Публікації