Головна/Про компанію/Медіа/Публікації/Корвізар М – надійний захист за буд...

Корвізар М – надійний захист за будь-якої погоди. Особливості ранньої фунгіцидної обробки зернових

17.02.2020
Період відновлення вегетації озимих культур завжди супроводжується ризиком поширення грибних інфекцій. Це відбувається з декількох причин: несприятливі погодні умови, які змушують порушувати строки посіву, прорахунки при підготовці насіння й виборі протруйника, неоптимальний попередник, ослаблені морозами сходи та забур’яненість поля.

За сприятливих погодних умов успішно перезимовують інфекції борошнистої роси, септоріозу, бурої іржі, темно-бурої плямистості, церкоспорельозної прикореневої гнилі, снігової плісняви. Активному розвитку останньої може сприяти наявність снігового покриву на засіяних полях і раннє відновлення вегетації озимої пшениці. Таку картину чимало агровиробників спостерігали в лютому-березні 2019 року.

Основні хвороби пшениці після відновлення вегетації (кінець кущіння – початок виходу в трубку).jpg

Відсутність належного фунгіцидного захисту озимої пшениці у фазі відновлення вегетації (ВВСН 29-31) призводить до масового розвитку хвороб на прапорцевому листку. Ще більш небезпечною є змішана інфекція, коли декілька патогенів одночасно уражують рослину. Зупинити розвиток хвороб у такому випадку дуже важко, а тому втрати врожаю будуть неминучі. За даними вчених, здоровий прапорцевий листок забезпечує до 45% майбутнього врожаю.

Хвороби на прапорцевому листку, спричинені відсутністю захисту у фазі ВВСН 29-31.jpg

Роль ранньовесняного захисту озимих зернових культур є вирішальною у формуванні їх подальшого росту і продуктивності. Тому необхідність внесення фунгіциду в період відновлення вегетації агровиробники добре розуміють. Однак при виборі препарату часто виникає проблема: вносити фунгіциди потрібно саме зараз, а температурної можливості для цього немає. Адже більшість препаратів починають діяти при + 10оС, в той час як деякі із поширених хвороб (наприклад, церкоспорельозна прикоренева гниль і снігова пліснява) проявляють себе вже при + 5оС.

Розуміючи потребу аграріїв, науковці ALFA Smart Agro створили новий трикомпонентний фунгіцид для комплексного захисту зернових колосових культур – Корвізар М (фенпропідин, 300 г/л + тебуконазол, 150 г/л + міклобутаніл, 100 г/л). Завдяки фенпропідину та високорозчинному міклобутанілу Корвізар М проявляє високу фунгіцидну активність вже за температури +5…6°С, а тебуконазол забезпечує тривалу лікувальну дію до 5 тижнів. Таким чином листя довше зберігається зеленим, на ньому відсутня інфекція, активно проходить фотосинтез. Застосування Корвізар М у фазу кінець кущіння-початок виходу в трубку гарантує здоровий прапорцевий листок та збереження потенціалу майбутнього врожаю.

Характеристики фунгіциду Корвізвр М.png

Поєднання трьох діючих речовин із різних хімічних груп (триазолів і морфолінів ) забезпечує розширення спектру дії препарату і наявність пролонгованого захисту. На сьогодні Корвізар М – це еталон захисту зернової групи від комплексу захворювань, включаючи фузаріоз. Більшість традиційних препаратів володіють зниженою ефективністю проти цього збудника.

Спектр ефективності фунгіциду КОРВІЗАР М.png

Ще однією перевагою препарату Корвізар М є те, що його застосування можливе у різні фази розвитку культури. Адже протягом вегетації спектр хвороб та інтенсивність їх розвитку змінюється. Корвізар М може застосовуватися для другої і третьої фунгіцидної обробки за потребою.

У фазу виходу прапорцевого листка (Т2) у деяких регіонах неможливе застосування стробілуриновмісних фунгіцидів через високу температуру довколишнього середовища (вище + 25оС). Відомо, що всі стробілурини в процесі розпаду утворюють речовини, які впливають на біохімічні процеси в рослині. Зокрема іде вплив на регуляцію роботи продихів клітини. Якщо в нормальних умовах при підвищенні температури рослина закриває продихи, то при використанні стробілуринів утворюються речовини, які блокують таку здатність у рослин. В результаті ми можемо спостерігати опіки або в’янення культури.

Препарат Корвізар М не чинить негативного впливу на обмін речовин у рослині, тому не завдає їй такого стресу. У фазу виходу прапорцевого листка рекомендується захищати посіви фунгіцидом Корвізар М з нормою витрати 0,6-0,8 л/га.

Застосування препарату у фазу початку цвітіння (Т3) з нормою 0,8 л/га забезпечить захист майбутнього врожаю від фузаріозу колоса, септоріозу, альтернаріозу, інших плямистостей та унеможливить контамінацію зерна мікотоксинами цих грибів.

Рис. 4. Рекомендації щодо часу застосування КОВІЗАР М.png
Випробування нового препарату на полі Дослідно-демонстраційного центру ALFA Smart Agro показало, що застосування Корвізар М сприяє значному збереженню врожайності культури порівняно зі стандартним трикомпонентним фунгіцидом (морфолін та триазоли).

Вплив фунгіциду КОРВІЗАР М на урожайність (т/га) озимої пшениці .png

Таким чином, Корвізар М від ALFA Smart Agro – це унікальний трикомпонентний фунгіцид для швидкого і тривалого захисту зернових колосових культур від широкого спектру хвороб. Продукт не потребує витрат на додаткові компоненти та діагностику домінуючих хвороб озимини, запобігає появі резистентності у грибів. Він захищає як профілактично, так і за появи перших ознак ураження. На його ефективність не впливають низькі температури та дощ, що пройшов протягом однієї години після внесення.

Обираючи Корвізар М, агровиробники забезпечують на своїх полях розвиток здорових рослин і, як результат, отримують добрий врожай озимих.

Переваги фунгіциду Корвізар М.png

Журнал "Зерно"

Публікації