Головна/Про компанію/Публікації/Камелот – на захисті яблуневого сад...

Публікації

Камелот – на захисті яблуневого саду від хвороб

Основна плодова культура України – яблуня. Яблуневий бізнес є рентабельним і прибутковим. Якщо раніше яблуневий сад потрібно було вирощувати роками, поки він дасть перші плоди, то сьогодні є абсолютно нові сорти дерев, які дозволяють вже через рік знімати врожай. Але для того, щоб цей урожай реалізувати за найкращою ціною, плоди потрібно ефективно захищати від хвороб, які залишають сліди ураження і безповоротно впливають на товарний вигляд. Зауважимо, що невчасний та не ефективний фунгіцидний захист веде до втрат урожаю, і ці втрати можуть досягати 50-80%. Найшкідливішими хворобами, які вражають яблуні, є парша та борошниста роса.

Паршу легко визначити за характерними темними плямами на листі та плодах (фото 1). Хвороба вражає листя, плоди, пагони, а в роки з підвищеною вологістю - квіти та зав'язь. Наслідки ураження цією хворобою:
- листки жовтіють, засихають і обпадають;
- плоди не розростаються, що призводить до однобічного їх розвитку і набуття потворної форми;
- сильно уражені плоди загнивають і передчасно обпадають, також часто уражені плоди загнивають при зберіганні.
Фото 1. Уражені паршею плоди і листя

парша на яблоне.jpg

Зрозуміло, наскільки це захворювання може впливати на урожайність саду. Тому дуже важливо, щоб діюча речовина фунгіциду мала високу чутливість до патогенів, зокрема гриба Venturia inaequalis Wint. Таким є унікальний контактно-системний фунгіцид Камелот, КЕ (діюча речовина - міклобутаніл, 250 г/л), який має превентивну та чітко виражену лікувальну дію. Механізм фунгіцидної дії полягає в інгібуванні синтезу ергостерину у грибів. Діюча речовина швидко адсорбується тканинами та поширюється рослиною і разом з тим має низьку загальну токсичність та є нетоксичною для бджіл. Фунгіцид Камелот забезпечує високоефективний захист, як плодів, так і листового апарату. Лікувальна дія препарату спостерігається протягом 96 годин з моменту початку зараження. 

P1010271.JPG

Після зараження яблуні аскоспорами ближче до цвітіння на листках формується конідіальна стадія розвитку збудника парші (Fusicladium dendriticum Fuckel). З цього моменту спостерігається зараження обома типами споро ношення (так звана змішана інфекція). У таких умовах рекомендується застосовувати фунгіцид Камелот – оптимальний препарат для застосування під час цвітіння. У дозуванні 0,36 л/га він захищає не тільки від парші, а й від моніліозу, альтернаріозу та борошнистої роси. У період змішаної інфекції, за умови тривалого зволоження листя і сприятливих для розвитку хвороби температури і вологості повітря, неприпустимі інтервали між обприскуваннями більше 7 днів, оскільки в цей період активно утворюються нові пагони і листя, що вимагають захисту.

Починаючи з фази «цвітіння» і далі по мірі зростання плодів фунгіцид Камелот може бути застосований до трьох разів. Однак для попередження виникнення резистентності у збудників захворювань препарат не слід застосовувати більше 2-х разів поспіль. Дуже важливо правильно і ефективно захистити яблуневий сад до фази «волоський горіх», після чого зараження буде більшою мірою конідіальною інфекцією, з якої дещо простіше впоратися, застосовуючи в тому числі і контактні фунгіциди.

Другою найпоширенішою хворобою яблуні є борошниста роса (Podosphaera leucotricha Salm). Її легко визначити за борошнисто-білим нальотом на листі (фото 2). Ця хвороба уражує листки, пагони, суцвіття, рідко зав'язь і плоди. Перші ознаки хвороби з'являються відразу ж після розпускання бруньок. На розетках молодих листків і суцвіттях проявляється так звана первинна інфекція у вигляді ніжного борошнисто-білого нальоту. У міру росту пагонів борошнистий наліт поступово поширюється на листки й кору молодого приросту. Листки деформуються, набувають ланцетоподібної форми, листкові пластинки по краях закручуються вниз, грубіють, втрачають тургор, засихають і обпадають. Верхівки дуже уражених пагонів згинаються й засихають.

Фото 2. Уражені борошнистою росою листя

борошниста роса на яблуні.jpg

Хімічні обробки проти даної хвороби на початку вегетації (в фазах «зелений конус»-«рожевий бутон») доцільно також проводити фунгіцидом Камелот у нормі 0,22 л/га.

Враховуючи значний запас зимуючої інфекції збудників парші та борошнистої роси яблуні за сприятливих погодних умов весняно-літньої вегетації поточного року ймовірний масовий розвиток хвороб, зокрема за теплої дощової погоди навесні та першої половини літа. Надзвичайно важливими в обмеженні поширення і розвитку хвороб є профілактичні заходи, а також суворе дотримання системи захисту насаджень протягом всієї вегетації.

Також фунгіцид Камелот можна використовувати на плодових кісточкових (вишня, черешня, слива, абрикос, персик), овочевих (огірки, кабачки, дині, кавуни, баклажани, перець, томати, картопля, морква) та польових (буряки цукрові, ріпак, соя) культурах.

Усі публікації