Головна/Про компанію/Медіа/Публікації/Більше ніж захист від хвороб: чому...

Більше ніж захист від хвороб: чому варто застосовувати новий протруйник Авідо

28.02.2021

Прогнозована щорічна посівна площа сої в 2021 році – близько 1,5 млн га. Для розкриття потенціалу якісного насіннєвого матеріалу не обійтися без якісних фунгіцидних протруйників, до яких аграрії ставлять кілька важливих вимог:

  1. Надійний і тривалий контроль як насіннєвої (поверхнева і внутрішня), так і ґрунтової інфекції, особливо збудників кореневих гнилей і пероноспорозу;
  2. Відсутність ретардантного ефекту, який часто негативно впливає на посівні якості насіння;
  3. Стимуляція проростання насіння, що є визначальним за несприятливих умов посіву;
  4. Повна сумісність з азотфіксуючими бактеріями за одночасного нанесення на насіння;
  5. Обґрунтована ціна препарату, враховуючи тенденцію невисокої урожайності сої.

Серед усього фітопатогенного комплексу сої важливо виділити ті, що потребують обов’язкового контролю ще на етапі проростання насіння, тобто контролюються протруйниками. Особливо це стосується кореневих гнилей, пероноспорозу і пліснявіння насіння (табл. 1).

Табл. 1. Джерела інфекції головних хвороб сої

Хвороби сої.png

Авідо – спеціалізований трикомпонентний протруйник комплексної дії

Авідо вирішує завдання контролю найбільш поширених грибних хвороб сої комплексно без фітотоксичності для культури:

  • цимоксаніл забезпечує контроль пероноспорозу;
  • тіофанат-метил – збудників кореневих гнилей, склеротиніозу, інших плямистостей та пліснявіння насіння;
  • крезоксим-метил підсилює дію зазначених діючих речовин і стимулює проростання насіння, що гарантує вчасні та рівномірні сходи.

Спектр біологічної ефективності Авідо


Авідо_спектр дії.png

Авідо забезпечує не лише здорове насіння, а й стимулює його проростання. Це підтверджується численними лабораторними і польовими дослідженнями. Високу ефективність протруйника яскраво демонструє пробіт-аналіз – метод лабораторних досліджень, що дозволяє предметно вивчити ефективність препаратів проти патогенів. В таких дослідженнях вивчається також норма витрати фунгіцидів та тривалість їхньої дії.

 
В лабораторії ALFA Smart Agro чашки Петрі інокулюють спорами грибів роду Fusarium. Одні з чашок залишаються у якості контролю, а в інших місця нанесення інокулюма накривали дисками фільтрувального паперу, змоченого у робочому розчині Авідо. У подальшому чашки закладають у термостат з оптимальною температурою для розвитку фузаріозу.

Такі дослідження підтвердили високу ефективність протруйника Авідо з нормою витрати 0,75 л/т проти фузаріозів – основних збудників кореневих гнилей. Розростання плями інфекції навколо фільтрувальних дисків не спостерігалося. Визначальну роль у цьому відіграє тіофанат-метил в оптимальній концентрації. Натомість контрольні чашки Петрі були повністю вкриті міцелієм гриба Fusarium.

Авідо_пробіт-аналіз.png

Пробіт-аналіз біологічної ефективності Авідо проти грибів роду Fusarium –
збудників кореневих гнилей (14-й день культивування).


Оброблене Авідо насіння проростає швидко, дружно та інтенсивно, його коренева система і наземна маса формуються здоровими, без плямистостей та слідів загнивання. За таких умов сходи на полі з’являються на 3-5 днів раніше порівняно з насінням, обробленим триазольними протруйниками. Це дає можливість проводити сівбу на заплановану густоту та урожайність.

Відомо, що діючі речовини з групи триазолів, особливо тебуконазол, негативно впливають на швидкість та енергію проростання насіння сої. Тому агровиробники намагаються уникати таких діючих речовин, коли йдеться про передпосівну обробку насіння. Натомість Авідо, за рахунок відсутності триазолів у своєму складі та завдяки рістстимулюючій дії крезоксим-метилу, сприяє інтенсивному проростанню насіння, розвитку кореневої системи та сходів.

За результатами досліджень у кліматичній камері агрономічної лабораторії ALFA Smart Agro встановлено, що вже на 7-й день пророщування висота рослин, насіння яких оброблене Авідо, була більшою у порівнянні з контролем та популярними на ринку протруйниками. Аналогічна динаміка спостерігалася й під час наступних 2-х обліків.

Авідо_порівняння.jpg

Візуалізація відсутності ретардантного ефекту у Авідо, порівняно з протруйником з триазолами (агрономічна лабораторія ALFA Smart Agro).

Реєстраційна норма витрати Авідо на сої складає 0,5-1,0 л/т. Для визначення оптимальної норми потрібно враховувати: передпосівний стан насіння (енергія проростання, схожість, наявність механічних пошкоджень, засміченість тощо), результати його фітопатологічної експертизи (ураженість хворобами, домінуючі види збудників), стан ґрунту на момент посіву (температура, вологість, рослинні рештки тощо).

Табл. 2. Рекомендації щодо вибору норми витрати протруйника Авідо для обробки насіння сої

Авідо_рекомендації.jpg

Отже, використовуючи Авідо для захисту сої, агровиробники отримують чіткі вигоди, які забезпечують збереження насіння та максимальної продуктивності сортів. Цей новітній протруйник не лише контролює комплекс грибних хвороб, але й забезпечує швидкий початковий ріст рослин сої.

Вигоди, які отримує агровиробник при використанні протруйника Авідо

Авідо_переваги.png

Олег Дерменко, канд. с.-г. наук, керівник департаменту продуктового маркетингу ALFA Smart Agro.

Журнал "Агроном"

Публікації