Головна/Про компанію/Медіа/Публікації/Чудова вісімка: що варто знати про...

Чудова вісімка: що варто знати про нові препарати ALFA Smart Agro

08.01.2021

Кожна розробка ALFA Smart Agro відкриває для агровиробників нові можливості раціональнішого формування систем захисту культур. Ось чому агровиробники уважно стежать за оновленням лінійки продукції компанії. Нині на ринок виходять вісім нових препаратів ALFA Smart Agro. В чому їхня інноваційність? Чому на ці препарати варто звернути особливу увагу?

Створюючи нові продукти, науковці ALFA Smart Agro беруть за основу потреби українських агровиробників. Компанія, дослідницькі та виробничі потужності якої знаходяться тут, в Україні, має можливість помічати найдрібніші деталі. ALFA Smart Agro знає про всі проблеми, з якими доводиться мати справу українським агрономам сьогодні.

Серед чинників, які враховує ALFA Smart Agro: зміни клімату, погіршення якості води, зміни в структурі посівних площ, масове поширення певних шкідників, особливості популярних гібридів тощо.

Отже, в 2021 році компанія ALFA Smart Agro пропонує агровиробникам такі нові препарати:

  • Сігур і Тривіум – гербіциди для застосування на посівах кукурудзи;
  • Кросбі – фунгіцид для захисту зернових колосових культур;
  • Амікон – фунгіцид для захисту соняшнику;
  • Авідо – фунгіцидний протруйник для захисту насіння сої;
  • Віарес – інсектицид для захисту ріпаку;
  • антивспінювач Піноль і pH-коректор води Цивік.


Кукурудзі особлива увага

Зі зміною кліматичних умов кукурудза опинилася в особливо складному становищі. Передусім це стосується гербіцидного захисту при страховій системі вирощування. Кукурудза, яка пристосована до низьких температур гірше, ніж бур’яни, вступає в нерівну боротьбу з ними на ранніх етапах свого розвитку.

Для захисту преміальних гібридів фахівці ALFA Smart Agro рекомендують застосовувати Сігур (мезотріон, 515 г/кг + нікосульфурон, 200 г/кг + римсульфурон, 35 г/кг) – післясходовий гербіцид із розширеним спектром дії проти злакових та дводольних бур’янів.

Сігур має посилену ефективність проти лободи білої. Цей бур’ян стало важче контролювати у зв’язку зі зміною погодних умов – у спекотну погоду лобода стрімко ущільнює восковий наліт на поверхні стебел та листя, через що важливо прибрати її з поля якомога раніше. Окрім того, Сігур чудово контролює падалицю соняшнику та ріпаку всіх видів.

Зверніть увагу: одразу дві діючі речовини відповідають за потужний контроль злакових бур’янів – римсульфурон та нікосульфурон. Їхній синергізм полягає у тому, що римсульфурон завдяки вищому показнику ліпофільності легше проникає через восковий наліт у листкову пластинку. За собою він, як локомотив, заводить у систему бур’яну нікосульфурон. Важлива деталь – Сігур рекомендовано застосовувати зокрема на посівах гібридів, чутливих до сульфонілсечовин. Завдяки оптимальній концентрації римсульфурону фітотоксична дія щодо них відсутня.

Місце в системі захисту: фази розвитку кукурудзи від 3 до 10 листків.

Сігур_дія на лободу

Сігур_дія на падалицю соняшнику-2.jpg

Сігур_дія на амброзію

Сігур_дія на пирій

Сігур_дія на комплекс бур'янів

Сігур_відсутність фітотоксичності

Проблема чутливих гібридів кукурудзи набуває все більшого поширення в Україні. Складність полягає в тому, що агроном може і не знати заздалегідь, наскільки чутливим до сульфонілсечовин виявиться обраний гібрид. Шукаючи рішення цієї проблеми, науковці ALFA Smart Agro створили гербіцид Тривіум (римсульфурон, 250 г/кг + тифенсульфурон-метил, 150 г/кг + флорасулам, 80 г/кг).

Тривіум – препарат, в основі якого використана інноваційна технологія Smart Guard. Саме завдяки їй цей гербіцид можна застосовувати для захисту гібридів, чутливих до сульфонілсечовин. Smart Guard прискорює рух діючих речовин в системі культурної рослини до точок росту, де відбувається їхній розпад, тож фітотоксична дія на культурну рослину нівелюється.

Місце в системі захисту: фази розвитку кукурудзи від 3 до 5 листків.

Тривиум_1.png


Озима пшениця без хвороб

Рівномірність покриття листкової поверхні та швидкість проникнення в рослину – ключові чинники ефективності фунгіциду. В лінійці препаратів ALFA Smart Agro для захисту озимої пшениці з’явився фунгіцид Кросбі (пропіконазол, 187,5 г/л + тіофанат-метил, 375 г/л) на олійній основі.

Кросбі ефективно контролює борошнисту росу, септоріоз листя та інші плямистості, іржу (буру, стеблову та інші), церкоспорельоз, не викликаючи резистентності.

Чому науковці ALFA Smart Agro обрали саме олійну основу, створюючи новий фунгіцид? Відповідь проста – у такій формуляції препарат покриває більшу поверхню листка й у рази швидше проникає всередину. У випадку зернових колосових це особливо важливо, адже листя розташоване під гострим кутом відносно стебла, через що краплі рідин можуть стрімко скочуватися вниз. При цьому краплини із робочим розчином Кросбі мають здатність фіксуватися на поверхні листка.

Ще одна важлива перевага фунгіциду на олійній основі – його можливість працювати під час дощової погоди. Опади через 1–2 години після застосування Кросбі не призводять до втрати його ефективності.

Отже, завдяки формуляції Кросбі значно посилена його ефективність та прискорена швидкість дії. Вже через кілька годин після застосування Кросбі помітно покращує фітосанітарний стан рослин.

Місце в системі захисту: від фази виходу пшениці в трубку до прапорцевого листа.

Кросби.png


Для здоров’я соняшнику

Амікон (піраклостробін, 125 г/л + міклобутаніл, 125 г/л) – інноваційна розробка ALFA Smart Agro для інтенсивного захисту посівів соняшнику від комплексу поширених хвороб. Цей препарат має препаративну форму емульсії, олії у воді. Формуляція на основі олії забезпечує фіксацію фунгіциду на поверхні рослини та швидке проникнення діючих речовин в її систему. Результатом є миттєва фунгіцидна дія («стоп-ефект») та пролонгований захист культури тривалістю до 4-х тижнів.

Збільшення посівних площ соняшнику призвело до розповсюдження комплексу специфічних хвороб. І з кожним сезоном проблема лише загострюється. Ось чому на перше місце виходить спектр дії фунгіциду для захисту соняшнику. Амікон відмінно контролює борошнисту росу, іржу, септоріоз, сіру та білу гнилі, альтернаріоз, фомоз, фомопсис.

Новий фунгіцид ALFA Smart Agro забезпечує 5-ступеневий захист рослин від хвороб. Піраклостробін має потужну контактну дію (знищує збудників хвороб на поверхні рослини), мезосистемну (інтегрується у восковий наліт), а також трансламінарну дію (рухаючись міжклітинними проміжками, досягає зворотного боку листа). Міклобутаніл відповідає ще за два ступені захисту: по-перше, це проникнення в систему рослини, а по-друге, ще перебуваючи на поверхні рослини, він проявляє антиспоруляційну дію, знищуючи спори фітопатогенних грибів у газовій фазі.

До речі, нова формуляція Амікону дає ще одну перевагу – цей фунгіцид легко розчиняється у воді та є стабільнішим у жорсткій воді.

Як зазначають у компанії ALFA Smart Agro, нині відбуваються дослідження щодо застосування Амікону на посівах сої та зернових колосових культур.

Місце в системі захисту: у фазах розвитку соняшнику від зірочки до цвітіння/формування сім’янки.

Амікон_поперечний розріз листка.png


Більший урожай сої

Нині вже не стоїть питання, чи варто проводити фунгіцидне протруювання насіння сої. Питання: чим саме? Компанія ALFA Smart Agro створила Авідо (тіофанат-метил, 435 г/л + крезоксим-метил, 50 г/л + цимоксаніл, 15 г/л) – спеціалізований протруйник для захисту сої від основних хвороб.

Більшість протруйників мають у своєму складі триазоли. Однак науковці ALFA Smart Agro зазначають: використання цих діючих речовин при підготовці посівного матеріалу може обернутися втратами врожаю сої. Триазоли уповільнюють ріст наземної частини рослини. І згодом, коли настає час збирати врожай, виявляється, що місце кріплення нижнього ярусу бобів знаходиться нижче, ніж може захопити жатка комбайна.

Авідо містить крезоксим-метил, а тому, навпаки, підвищує енергію проростання та стимулює інтенсивний розвиток рослини. За результатами досліджень, на 21-й день після посіву рослини сої, насіння яких було оброблене Авідо, є вищими приблизно на 10 см, ніж рослини, насіння яких протруєне препаратом із тебуконазолом. Відтак перший ярус бобів при застосуванні Авідо кріпиться на оптимальній висоті.

Авідо_висота рослин.png

Окрім того, Авідо є безпечним для бульбочкових бактерій, оскільки не має бактерицидної дії. Цей препарат може застосовуватися в бакових сумішах з інокулянтами.

У спектрі дії Авідо комплекс найпоширеніших хвороб сої: пероноспороз, кореневі гнилі (гриби роду Fusarium та ін.), пліснявіння (гриби родів Рenicillium, Aspergillus, Cladosporium, Trichothecium та ін.), фомопсис, церкоспороз, склеротиніоз, сіра гниль, аскохітоз.


Проти шкідників ріпаку

Для систем захисту ріпаку ALFA Smart Agro розробила інсектицид Віарес (ацетаміприд, 300 г/л). І хоча це однокомпонентний продукт із базовою діючою речовиною, він є складним за своєю формуляцією. По-перше, препаративна форма Віаресу – концентрат суспензії, а отже він легко розчиняється у воді і може застосовуватися з водою з підвищеною жорсткістю. По-друге, новий інсектицид ALFA Smart Agro є високоефективним за підвищених температур, а обробку рослин можна проводити при температурі повітря до +30°C.

Одною з основних проблем під час внесення інсектициду на посівах ріпаку в період цвітіння є можливий контакт із бджолами. Віарес малотоксичний для бджіл та інших корисних комах за умови дотримання регламентів застосування.

Місце в системі захисту: фази розвитку ріпаку від бутонізації до формування стручків.


Інструменти для підвищення ефективності ЗЗР

Правильне приготування робочого розчину є однією з головних умов ефективності ЗЗР. Водночас цей процес має бути досить простим і не вимагати багато часу.

Антивспінювач Піноль діє швидко й диспергується навіть за низьких температур. Він не змінює властивостей діючих речовин ЗЗР, а також сумісний з усіма препаративними формами.

А для коригування рН водного розчину ALFA Smart Agro пропонує зручний препарат Цивік. Індикатором служить колір робочого розчину – при додаванні Цивіку він змінюється від блакитного до зеленого залежно від рівня кислотності. Застосування рН-коректора Цивік запобігає лужній деградації діючих речовин.

Завчасне планування систем захисту і вибір препаратів із широким спектром дії та зручними строками застосування підвищують якість врожаїв. Тож нехай погода завжди буде гарною, а підхід до вирощування культур – професійним!

Журнал "Зерно"

Публікації