Головна/Про компанію/Медіа/Публікації/Фосфорне живлення: ефективність на...

Фосфорне живлення: ефективність на максимум з VECTA PMAX

10.03.2024

Інтенсифікація землеробства, ставить перед аграріями нові виклики. Для формування високих, а головне якісних врожаїв, вже недостатньо тільки основного живлення (яке значно скоротилося через відчутне здорожчання ресурсів). Варто використовувати ряд продуктів, які націлені на максимальну реалізацію генетичного потенціалу рослин.

Фосфор відіграє важливу роль у мінеральному живленні рослин, має велике фізіологічне значення у процесах дихання і фотосинтезу, є необхідним для обміну вуглеводів і азотних сполук. В першій половині вегетації цей елемент є ключовим у формуванні кореневої системи, при цьому рослини краще засвоюють воду і поживні речовини з ґрунту, швидше формують надземну масу. Після відновлення весняної вегетації він бере активну участь у формуванні репродуктивних органів, їхніх складових та регулювання термопроцесів, особливо при понижених температурах.

В чому ще криється небезпека?

За дефіциту фосфору призупиняється активний ріст культури, в молодих органах активніше відбуваються процеси старіння, прискорюється визрівання плодів, при цьому втрачаються якісні показники. Дуже часто за нестачі цього елементу порушується стійкість рослин до несприятливих умов, збільшується рівень стресу та спостерігається дріб’язковість насіння – відповідно зменшується врожайність.

Як можна подолати нестачу?

Звичайно, основне живлення у вигляді фосфорних чи комплексних добрив з високим вмістом цього елементу може закрити питання вмісту фосфору в ґрунті. Проте навіть достатнє їх внесення не дає повноцінного забезпечення рослин, і на те є ряд причин:

  • рН ґрунтового розчину – від слабокислої до слаболужної реакції відбувається максимальне засвоєння фосфору, у всіх інших випадках – фосфати зв’язуються катіонами Алюмінію (на кислих ґрунтах) або Кальцію (за лужної реакції на карбонатних ґрунтах);

  • низькі температури ґрунту і навколишнього середовища – засвоєння фосфору з ґрунту не відбувається за низьких температур, оскільки він стає доступним при температурі 11◦С. 

 Фіксація фосфору.jpg Відносне засвоєння фосфору.jpg

Фосфор використовується озимими зерновими від початку проростання насінини і до цвітіння рослин, а найбільша потреба в ньому проявляється від фази сходів до початку виходу в трубку. Тому потрібно дати можливість споживати рослинам цей елемент в такі надважливі фази, коли закладаються кількісні показники врожаю.

Якщо немає можливості повноцінного живлення шляхом основного внесення, ми можемо використовувати продукти для позакореневого підживлення. На сьогоднішній день ми маємо на ринку три види продуктів, які позиціонуються, як фосфорні добрива:
  • Продукти на основі ортофосфорної кислоти – мають високу розчинність у воді, доступність та засвоюваність для рослин. Не токсичні. Проте такі продукти у високих концентраціях можуть викликати фітотоксичність у вигляді стресу судинної системи рослин.

  • Продукти на основі поліфосфатів – також мають високу розчинність у воді, доступність та засвоюваність для рослин. Не токсичні. Переважно застосовуються для виробництва РКД, що дає можливість використовувати продукти для припосівного внесення та якісних високоефективних добрив для позакореневого підживлення.

  • Продукти на основі фосфітів калію – мають високу розчинність у воді, засвоюваність рослинами та біостимулючу дію, стимулюючи рух поживних речовин по судинам рослин. Проте не дивлячись на певну популярність не можуть бути джерелом живлення для рослин, оскільки для перетворення з фосфітної до фосфатної форми мають пройти процес окиснення в самих рослинах, який є досить важким енерговитратним.

Які продукти обрати?

Однозначно позакореневе живлення не зможе повною мірою замінити основне живлення. Проте завжди є місце здоровому раціоналізму, де ми можемо надати рослинам можливість повноцінно сформувати кореневу систему та стимулювати ростові процеси при відновленні весняної вегетації шляхом внесень рідких продуктів позакоренево. Компанія ALFA Smart Agro має в своєму портфелі продукт VECTA PMax як раз для вирішення таких питань. Фахівці R&D департаменту вдало вирішили цю задачу усіма необхідними компонентами: поєднання фосфору у вигляді поліфосфатів та фосфітів, комплексу мікроелементів Zn, Mn, Cu з L-амінокислотами рослинного походження. Таке поєднання посилює фізіологічну активність рослин, стимулюючи кореневу систему до поглинання не тільки фосфору, а й інших поживних речовин разом з вологою із ґрунту.

Коли працювати VECTA PMax?

Від фази кущення до фази виходу в трубку ми використовуємо такі продукти для сприяння кращого росту та розвитку бічних стебел, які за таких умов наближають їх за продуктивністю до головного стебла, що впливає на формування високоякісних показників врожаю. Таке підживлення найбільше впливає на продуктивність колоса, його озерненість та збереженні генетичного потенціалу врожайності.


Конкурент_Vecta PMax_Миколаївська обл.jpg
Фото. Дія VECTA PMax (0,75 л/га) в порівнянні з конкурентним продуктом на розвиток кореневої системи озимої пшениці, Миколаївська область

Економіка має бути економною

Vecta PMax проти конкурента_1.jpg
Vecta PMax проти конкурента_2.jpg
Фото. Дія VECTA PMax (1,0 л/га) в порівнянні з конкурентним продуктом на озимому ячмені, Дніпропетровська область

Назва

Польова врожайність, ц/га

Приріст, ц/га

Вартість ячменю озимого, у.о/т

Конкурент

60

-

123

VECTA PMax

66,2

6,2

123

Назва

Вартість отриманого приросту, у.о/га

Вартість продукту, у.о/л з ПДВ

Економічна ефективність, у.о/га

Конкурент

-

-

-

VECTA PMax

76,26

8,3

67,96



В інтенсивних технологіях, особливо в кліматичних умовах з високим ризиком зворотних весняних заморозків, вдалим доповненням до бакової суміші є продукт VECTA Seaweed.

Який склад має VECTA Seaweed? 

Всі речовини, які були отримані з екстрактів морських водоростей Ascophyllum Nodosum та Laminaria Digitata – повний набір органічних сполук, які посилюють роботу імунної системи, збільшуючи стійкість до несприятливих погодних умов та абіотичних стресів. 

Хімічний склад.jpg

Проте варто звернути увагу на особливі сполуки, які виконують осмопротекторну, терморегуляційну, імуномодулюючу, біостимулюючу дію.

Манітол – регуляція внутрішньоклітинного тиску, запобігання утворення кристалів льоду при різкому зниженні температур;

Ламінарин – стимуляція природних захисних механізмів від патогенів, посилення метаболізму;

Фукоїдан – імунопротектор, стимулятор розвитку кореневої системи.

Тому, якщо стоїть питання комплексного підживлення посівів при відновленні весняної вегетації з м’якою біостимулюючою дією – комбінація VECTA PMax від 0,5-1,0 л/га та VECTA Seaweed в нормі 0,5 л/га буде найсильнішою у максимальному розкритті генетичного потенціалу рослин.

VECTA – точка зростання! 

Публікації