Головна/Про компанію/Медіа/Публікації/Мікродобрива – ключ до розкриття по...

Мікродобрива – ключ до розкриття потенціалу врожайності культур

22.04.2020

Коли ми говоримо про стресові фактори, які впливають на врожайність культур, то в першу чергу приходять на думку складні погодні умови (заморозки чи засуха), поширення грибних інфекцій, нашестя шкідників чи стійкі бур’яни. Однак є ще ряд факторів, без яких повне розкриття потенціалу врожайності культур неможливе. Один із них – наявність у достатній кількості потрібних мікроелементів.

Мікродобрива у технологіях вирощування рослин необхідні для компенсації лімітуючих елементів живлення та нівелювання негативного впливу стресових чинників.

Як розпізнати «голод» рослини

У кожної культури є свій набір мікроелементів, до відсутності яких ця культура найбільш чутлива. Для зернових, наприклад, вкрай важливий марганець. Він впливає на процеси фотосинтезу, дихання, синтезу білків та вуглеводів, а також азотного обміну. Кукурудза не зможе дати хорошого врожаю, якщо їй не вистачатиме цинку. Адже саме цей мікроелемент бере участь у синтезі хлорофілу та ще кількох вітамінів у рослині, регулює білковий, вуглеводний і фосфорний обмін, позитивно впливає на формування качанів кукурудзи.

Чутливість культур до нестачі елементів живлення .png

Виявити нестачу того чи іншого елементу в рослині можна двома способами: у лабораторії та за характерними ознаками. Розуміючи важливість цього фактору, сьогодні чимало господарств звертаються у спеціальні лабораторії та проводять листковий аналіз культур. Це допомагає виявити, яких конкретно мікроелементів рослині не вистачає, та внести саме необхідну кількість мікродобрив.

Інший спосіб – уважно спостерігати за полем. Нестача вкрай важливих для життєдіяльності рослин елементів призводить до візуальних змін на листковій поверхні рослин, а тому бувалому агроному помітити їх неозброєним оком цілком можливо.

Хлоротичні плями та смуги свідчать про нестачу марганцю у рослині пшениці. Відтінок смуг може коливатися від світло-сірого до коричневого. Таке листя скручується і загинається донизу. Першими про нестачу вкрай важливого мікроелементу сигналізують молоді листки. На дефіцит марганцю вказують також світло-зелені області в травостої (фото 1).

Ознаки нестачі марганцю у пшениці.jpg Ознаки нестачі марганцю у пшениці.png

Фото 1. Ознаки нестачі марганцю у пшениці

Кукурудза, якій не вистачає цинку, починає відставати в рості. На її листках по обидва боки від центру можна розгледіти світлі смужки, забарвлення листа стає жовтуватим (фото 2). При цинковому голодуванні кукурудзи її нижні листи відмирають, верхівка блідніє, помітно укорочується міжвузля. 

Ознаки нестачі цинку в рослині кукурудзи.png Ознаки нестачі цинку в рослині кукурудзи.jpg

Фото 2. Ознаки нестачі цинку в рослині кукурудзи

Дефіцит бору негативно впливає на соняшник, цукрові буряки та ріпак. Соняшник, якому не вистачає бору, має деформовані та рвані верхні листки, на черешках листків з’являються продовгуваті некротріщини, листкова пластина має коричневі плями. Квітконоси у таких рослин слабкі, а тому кошики похилені та легко ламаються (фото 3).

Ознаки нестачі бору в рослинах соняшнику.png

Фото 3. Ознаки нестачі бору в рослинах соняшнику

Покрученим листям сигналізує про нестачу бору цукровий буряк. Такі листки з часом стають сухими і чорними. Коренеплоди рослини, що не отримала достатню кількість потрібного елементу, мають ребристу поверхню. Некроз верхівки буряка також є характерною ознакою дефіциту бору (фото 4).

Ознаки нестачі бору в рослинах цукрового буряку.png

Фото 4. Ознаки нестачі бору в рослинах цукрового буряку

Якщо ви помітили розколи і порожнисті ураження у стеблах ріпаку, це свідчить про те, що рослині не вистачає бору (фото 5).

Ознаки нестачі бору на ріпаку.jpg Ознаки нестачі бору на ріпаку_.jpg

Фото 5. Ознаки нестачі бору на ріпаку

Важливо розуміти, що видимі прояви нестачі того чи іншого мікроелементу стають помітними, коли культура вже довгий час «відчуває голод».

Щоб допомогти культурним рослинам розкрити увесь закладений у них потенціал врожайності, а агровиробникам – отримати прибуток із поля, науковці ALFA Smart Agro розробили лінійку мікродобрив для підживлення основних сільськогосподарських культур, що вирощуються в Україні.

Мікродобрива НАЙС – запорука підвищення продуктивності культур

Портфель мікродобрив НАЙС від ALFA Smart Agro налічує 8 продуктів:

Мікродобрива ALFA Smart Agro мають декілька вагомих переваг, які роблять їх застосування зручним та ефективним.

Формуляція розчинний концентрат. Завдяки вдосконаленій формуляції мікродобрива НАЙС добре розчиняються у робочому розчині та можуть поєднуватися із різними препаратами для одночасного внесення у баковій суміші. Продукти серії НАЙС позбавлені всіх тих недоліків, які мають мікродобва у формуляції порошку або гранул, та є зручними у застосуванні (фото 5).

Розчинність мікродобрив НАЙС у воді та відсутність осаду.png

Фото 5. Розчинність мікродобрив НАЙС у воді та відсутність осаду

Схелатована форма підвищує проникненість мікроелементів у рослини, робить поживні речовини легкодоступними для культур. Завдяки цьому рослини отримують увесь комплекс мікроелементів, який міститься у препараті.

Збалансований склад. В портфелі ALFA Smart Agro є як монодобрива, так і комплексні добрива з повним набором основних мікроелементів, які необхідні тій чи іншій культурі. Застосування комплексних мікродобрив дозволяє надати рослині необхідну кількість усіх важливих мікроелементів за одне внесення. Рослини, які отримують достатню кількість основних мікроелементів, є більш стійкими до дії стресових факторів.

Покращення якісних та кількісних показників врожаю. Застосування мікродобрив дозволяє культурам розкрити увесь свій потенціал врожайності. Відповідно до дослідів, проведених науковцями ALFA Smart Agro в полях господарств у різних регіонах України, це може дати прибавку врожаю до 15% на різних культурах.

Тож застосування мікродобрив для позакореневого живлення – це важливий етап у технології вирощування культур, який обов’язково позитивно вплине на врожайність та рентабельність агровиробництва.

Переглянути каталог мікродобрив НАЙС від ALFA Smart Agro

Публікації