Головна/Про компанію/Медіа/Публікації/Не бором єдиним: результати досліду...

Не бором єдиним: результати досліду із застосування мікродобрив на озимому ріпаку

19.11.2020

Нещодавно в агроблозі ALFA Smart Agro на superagronom.com ми демонстрували необхідність підживлення озимого ріпаку такими елементами як бор та марганець.

Настала черга продемонструвати результати досліду, проведеного у Дослідно-демонстраційному центрі ALFA Smart Agro, щодо застосування мікродобрив НАЙС Бор та НАЙС Марганець та їхньої позитивної ролі у накопиченні цукрів. Як відомо, саме цей фактор відіграє визначальну роль для успішної перезимівлі озимого ріпаку.

Технологія вирощування

Локація: Київська обл., Дослідно-демонстраційний центр ALFA Smart Agro, 
Гібрид: Мерседес (NPZ-Lembke). 
Дата посіву: 12.08.2020.
Мінеральний фон: Polifoska 8:24:24, 100 кг.
Система захисту:
12.08.2020 – Альфа-Гетьман, 2,5л/га.
27.08.2020 – Лобера, 1л/га.
14.09.2020 – Залп, 1л/га.

 22 жовтня на дослідних ділянках були внесені мікродобрива НАЙС Бор та НАЙС Марганець.

1 ділянка: контрольна
2 ділянка: НАЙС Бор, 1 л/га.
3 ділянка: НАЙС Марганець, 1л/га.
4 ділянка: НАЙС Бор, 0,5л/га + НАЙС Марганець, 1л/га.

Контрольні заміри проводилися в агрономічній лабораторії ALFA Smart Agro на 10-й та 15-й дні досліду. Вимірювалися п’ять параметрів: 

  * висота рослин;
  * діаметр кореневої шийки;
  * довжина кореня;
  * цукристість кореня;
  * цукристість вегетативної маси.

Ці показники наочно демонструють, наскільки озимий ріпак готовий до зимового періоду.

За результатами досліду, найбільшу ефективність показала комбінація двох мікродобрив НАЙС Бор та НАЙС Марганець. Це результат синергізму, коли два елементи працюють заради спільної мети – підготувати озимий ріпак до зими.

Рис. 1. Порівняння дії мікродобрив НАЙС Бор, НАЙС Марганець та їхньої комбінації на кореневу систему та вегетативну масу озимого ріпаку (15-й день досліду)


коллаж из рапса.jpg


Рис. 2. Порівняння дії мікродобрив НАЙС Бор, НАЙС Марганець та їхньої комбінації на кореневу систему озимого ріпаку (15-й день досліду)

Корінь_круп_контроль_2.jpg

НАЙС Марганець стимулює процеси метаболізму, підвищує рівень засвоєння азоту та фосфору, сприяє накопиченню важливої для перезимівлі аскорбінової кислоти, яка позитивно впливає на стійкість культури до різких перепадів температур.

Своєю чергою, НАЙС Бор сприяє утворенню нових молодих клітин, їхній диференціації, а також запобігатиме утворенню дуплистостей . Бор стимулює утворення полісахаридів та їх накопичення в кореневій шийці. А тому застосування НАЙС Бору може підвищувати вміст цукрів в кореневій шийці на 3-4%, що, покращить зимостійкість на 5-5,5%.

Диаграма Найс_1.jpg


Диаграма Найс_2.jpg


Диаграма Найс_3.jpg


Диаграма Найс_4.jpg


За результатами досліду встановлено:

1. Застосування НАЙС Бор беззаперечно позитивно впливає на розвиток кореневої шийки та упереджує розвиток дуплистостей.

2. Застосування НАЙС Марганець впливає на розвиток кореневої системи, посилюючи засвоєння фосфору.

3. Внесення НАЙС Марганець в осінній період посилює процеси фотосинтезу, про що свідчить збільшення кількості цукрів у вегетативній масі та їх переміщення до кореневої шийки.

4. Сумісне застосування НАЙС Бор та НАЙС Марганець є найкращою комбінацією для формування кореневої шийки та асиміляції цукрів в рослині.

5. Сумісне застосування НАЙС Бор та НАЙС Марганець на 167% збільшує динаміку зміни висоти озимого ріпаку, порівняно з контролем, протягом 15 днів.

6. Динаміка зміни довжини кореня зростає на 175% при сумісному застосуванні НАЙС Бор та НАЙС Марганець, порівняно з контролем, протягом 15 днів.

Головний висновок досліду: в умовах нестабільного осіннього періоду застосування добрив НАЙС – це запорука збереження генетичного потенціалу та успішної перезимівлі озимого ріпаку!

Публікації