Головна/Про компанію/Медіа/Публікації/Новий рівень гербіцидного захисту к...

Новий рівень гербіцидного захисту кукурудзи: рішення для чутливих гібридів

06.01.2021

Ви помітили, що боротися з лободою, особливо перерослою, стає все складніше? Причина – зміна погодних умов. При низькій вологості та підвищених температурах лобода вмикає особливий режим виживання. На поверхні її стебел та листя ущільнюється восковий наліт, внаслідок чого гербіцидам стає складно проникати всередину. Власне, це відбувається не лише з лободою, а й із іншими бур’янами, як дводольними, так і злаковими. 

Перше, що може спасти на думку, це збільшувати норми внесення гербіцидів. Однак ідея не дуже вдала. Адже разом із посиленням гербіцидної дії значно зростає фітотоксичний вплив на культуру, а це прямий шлях до втрат врожайності.

Сукупність цих чинників нині особливо актуальна при вирощуванні кукурудзи. Зміна клімату диктує нові стандарти гербіцидного захисту. Саме тому компанія ALFA Smart Agro створила Сігур (мезотріон, 515 г/кг + нікосульфурон, 200 г/кг + римсульфурон, 35 г/кг) – післясходовий гербіцид з розширеним спектром дії проти злакових та дводольних бур’янів у посівах кукурудзи.

Червона картка для команди бур'янів

Щоб ефективно поєднати мезотріон з нікосульфуроном та римсульфуроном, вчені ALFA Smart Agro провели сотні лабораторних та польових досліджень. Адже саме синергізм даних діючих речовин дозволив значно розширити спектр дії гербіциду. 

Мезотріон, посилений римсульфуроном, демонструє відмінний контроль видів лободи. Перші ознаки загибелі бур'янів спостерігаються на 4-7 день після внесення. А вже на 10-20 день настає їхня повна загибель. Оскільки мезотріон поглинається не лише листям, але й корінням бур’янів, фактор воскового бар'єру зменшує своє значення. Сігур діє на бур'ян саме в тих точках, які є найменш захищеними.

Сігур_дія на лободу

Падалиця соняшнику та ріпаку для гербіциду Сігур також не проблема. Він чудово контролює падалицю як звичайних гібридів, так і стійких: ріпаку – до імідазолінонів, а соняшнику – до імідазолінонів та трибенурон-метилу.

Сігур_дія на падалицю соняшнику-2.jpg

Звичайно, особливу увагу приділено ефективності проти злакових бур'янів: римсульфурон та нікосульфурон –дві діючі речовини, які дуже результативні в цьому спектрі. Причому разом вони діють набагато краще, ніж поодинці.

Римсульфурон має більший показник ліпофільності, ніж нікосульфурон. Це означає, що він легше проникає крізь восковий наліт у листову пластину, і, як “локомотив”, заводить за собою у бур'ян нікосульфурон. 

А вже потрапивши в систему рослини, нікосульфурон вмикає свою фірмову швидкість дії. Оскільки він має вищу розчинність, то й швидше транспортується до точок росту. 

Сігур_синергія діючих речовин

Сігур_розчинність_ліпофільність.jpg

Порушення життєвих процесів в рослинах, спричинених римсульфуроном, нікосульфуроном та мезотріоном, є невідновлюваними, що означає повну загибель чутливих бур’янів.

Загалом у спектрі дії Сігуру понад 40 видів бур'янів. Більшість серед них чутливі: лобода (види), гумай, плоскуха звичайна (просо куряче), пажитниця (види), просо (1-3 лист.), тонконіг однорічний, тимофіївка (види), мишій (види), осот городній, осот жовтий шорсткий, щириця (види), гірчак (види), злинька канадська, канатник Теофраста, гірчиця (види), суріпиця, ріпак (падалиця звичайна та стійка до імідазолінонів), соняшник (падалиця звичайна та стійка до імідазолінонів та трибенурон-метилу), мак (види), редька дика, лутига розлога, дурман звичайний, паслін чорний (2-4 листки), пирій повзучий, зірочник середній (мокрець), амброзія полинолиста (до 4-х листків), нетреба звичайна, берізка польова (сходи з насіння). 

Сігур_дія на пирій

Сігур_дія на амброзію

Сігур_дія на комплекс бур'янів

Гербіцид для чутливих гібридів

Все більшого поширення набуває проблема захисту гібридів кукурудзи, чутливих до сульфонілсечовин. Покручене листя та затримка в рості – перші ознаки того, що культура не витримала навантаження. Особливо сумна картина може спостерігатися на перекриттях, де на кукурудзу потрапляє подвійна доза “недружнього” гербіциду. Ситуація ускладнюється тим, що знати заздалегідь, наскільки чутливим до сульфонілсечовин виявиться той чи інший гібрид, практично неможливо. 

Сігур – гербіцид, який рекомендовано застосовувати на посівах гібридів кукурудзи, чутливих до сульфонілсечовин. Фітотоксична дія щодо них відсутня. 

На практиці це означає, що агроному більше не потрібно “грати в лотерею”, сподіваючись, що гібрид виявиться нечутливим. Сігур дає впевненість, що із посівами буде все гаразд в будь-якому випадку, і гібрид розкриє потенціал врожайності, закладений селекціонерами.

Дослідження, проведені у Дослідно-демонстраційному центрі ALFA Smart Agro, підтверджують: застосування окремо римсульфурону на посівах чутливого гібриду призводить до суттєвої затримки рослин кукурудзи в розвитку. Тоді як внесення Сігуру у максимальній нормі 0,3 кг/га не має жодного негативного впливу на культуру, у тому числі на перекриттях.

Сігур_відсутність фітотоксичності

ПАР на олійній основі

Спеціально для застосування в комплексі із гербіцидом Сігур вчені ALFA Smart Agro розробили ПАР Омега Плюс на основі рослинної олії. Вона допомагає діючим речовинам краще проникати всередину бур'янів за умов підвищених температур та відсутності опадів. 

Спекотна погода змушує рослину закривати продихи. Це значно ускладнює роботу гербіцидів. Омега Плюс на олійній основі покращує проникнення діючих речовин в систему бур'яну та помітно прискорює цей процес. Разом із ПАР Омега Плюс Сігур швидко долає восковий захист бур'янів. Окрім того, завдяки наявності олії зменшується випаровування препарату з поверхні рослин.

Застосовуйте, коли зручно

Сігур має зручні строки застосування. Це дозволяє ефективно контролювати бур'яни, які сходять хвилями.

Температурне вікно для внесення Сігіру складає від +10°С до +25°С. Оптимальним є перебування бур’янів у стані активного росту у фазі 1-3 листків для однорічних злакових, 2-4 листків у однорічних дводольних та за висоти 10-15 см для багаторічних. 

Що стосується фази розвитку кукурудзи, то Сігур можна вносити у період від 3 до 8 (10)  листків кукурудзи. Фітотоксичність для культури відсутня в усіх рекомендованих фазах застосування.

Сігур_вікно застосування

Гербіцид Сігур - інноваційна розробка ALFA Smart Agro, створена з урахуванням нових вимог щодо гербіцидного захисту кукурудзи. Широкий спектр ефективності, потужна дія на проблемні бур'яни, відсутність фітотоксичності щодо культури та широкий період застосування роблять Сігур еталонним післясходовим гербіцидом для застосування на посівах кукурудзи. 

Superagronom.com

Публікації