Головна/Про компанію/Медіа/Публікації/Особливості весняної боротьби з бур...

Особливості весняної боротьби з бур’янами в 2020 році

03.04.2020
Затяжна осінь в 2019 році та нетипово тепла зима в 2020 внесли свої корективи у весняну боротьбу з бур’янами. Однорічні та багаторічні дводольні бур’яни зустріли весну із сильною кореневою системою та значним запасам насіння у поверхневому шарі ґрунту. Щоб вони не стали серйозними конкурентами культурним рослинам у боротьбі за вологу та поживні речовини, потрібен потужний гербіцид.

Досвід ALFA Smart Agro свідчить, що невчасне застосування гербіциду чи неправильно підібраний препарат для захисту зернових можуть призвести до значних втрат урожаю. А повна відмова від гербіцидного захисту призводить до недобору від 30 до 40% потенціалу врожайності культури.

Один препарат від усіх видів найпоширеніших бур’янів

На кожному полі видовий склад забур’янення поля може бути різним. Він залежить від попередника, сівозміни, обробітку ґрунту, ґрунтово-кліматичних умов. Уже зараз можна побачити активний ріст важко викорінюваних зимуючих бур’янів: підмаренник чіпкий, волошка синя, грицики звичайні, злинка канадська, сокирки польові, ромашка непахуча, мак дикий та інші. У боротьбі з ними аграрії звикли найчастіше використовувати різновиди гербіцидів із групи синтетичних ауксинів. Проте, поруч із ефективною дією на контрольовані рослини, вони мають і ряд недоліків: обмежений період внесення (як фазою розвитку культури, так і температурними умовами) та негативний вплив на культурні рослини.

Триатлон, ВГ – інноваційний трикомпонентний післясходовий гербіцид системної дії для захисту посівів зернових колосових культур, який не має означених обмежень. До складу препарату входять тифенсульфурон-метил, 300 г/кг, трибенурон-метил, 300 г/кг та флорасулам, 100 г/кг. Поєднання діючих речовин із різних хімічних груп робить цей препарат абсолютним лідером у боротьбі з бур’янами.

Триатлон має найширший спектр дії серед усіх гербіцидів, що є на ринку. Він здатен контролювати понад 40 видів однорічних та багаторічних дводольних бур’янів. Причому, однаково результативно справляється і з перерослими бур’янами без будь-якого впливу на культуру.

Після обробки діючі речовини препарату проникають в листя і переміщуються до точок росту рослини. Триатлон пригнічує фермент ацетолактатсинтази та порушує процес синтезу білків і нуклеїнових кислот у чутливих бур’янів. Зупинка поділу клітин та росту рослин відбувається протягом перших трьох годин після застосування препарату. Видимі симптоми дії, такі як хлорози, некрози, почервоніння листя та побіління верхівки, стають помітними вже через 4-7 днів. А через 14-28 днів бур’яни гинуть повністю.

Вплив Триатлону на буряни.png
Результат внесення Триатлон 40 г/га + 0,2 л/га ПАР Альфалип Екстра, 16 днів після обробки 

З падалицею соняшнику та ріпаку Триатлон справляється на відмінно!

Ще однією проблемою, з якою зустрічаються аграрії в усіх регіонах України, є падалиця гібридів соняшнику, зокрема стійкого до імідазолінів та трибенурон-метилу. В останні роки аграрії все частіше включають такі гібриди до сівозміни, а потім ще рік або й два викорінюють падалицю культури, яка сходить кількома хвилями.

Особливостями цих гібридів є те, що їх падалиця не контролюється сульфонілсечовинами у посівах зернових культур. А тому застосування традиційних гербіцидів у такому випадку є нерезультативним. Потрібен більш потужний гербіцид, який має широкий спектр дії та ефективний навіть проти культурної падалиці, яка має три і більше пар листя.

Таким препаратом є Триатлон. Досвід господарств, які застосовують його вже не перший рік, доводять, що Триатлон дієвий навіть проти перерослих бур’янів. А ріст та розвиток малочутливих та дуже перерослих бур’янів після обробки Триатлоном значно уповільнюється.

Ще однією важливою перевагою Триатлону є широке вікно застосування: від сходів культури до появи прапорцевого листка. Технологічно це дуже зручно, оскільки проведення обробки залежить лише від фази розвитку бур’янів і не залежить від фази розвитку пшениці. Аграрії можуть дочекатися другої хвилі росту падалиці соняшника та сходів усіх можливих дводольних бур’янів і одним внесенням гербіциду повністю вирішити проблему небажаної рослинності в посівах зернових.

Також Триатлон демонструє ефективну дію на падалицю ріпаку традиційного, яка є частою проблемою на полях України.

Вплив Триатлону на падалицю.png
Вплив гербіциду Триатлон на самосів традиційного ріпаку

Широкий період застосування

Препарат починає діяти від температури +5оС. Це дозволяє його вносити як восени, так і навесні, незалежно від фітосанітарного стану поля, та краще контролювати бур’яни. Навесні Триатлон застосовують з метою контролю дводольних бур’янів, знищення яких може бути ускладнене весняними заморозками. Наприклад, кучерявець Софії починає сходити при +2оС …+4оС. В той час, як більшість популярних гербіцидів починають діяти при +10оС, Триатлон від ALFA Smart Agro ефективний і при низьких температурах, а тому він краще за інші препарати долає цей злісний бур’ян.

Осіннє внесення Триатлону дозволяє уникнути загущення посівів для кращої перезимівлі культури та зменшує ризики поширення різних хвороб. Адже, як відомо, окрім конкуренції за елементи живлення і вологу, бур’яни створюють сприятливий мікроклімат для розвитку патогенів.

Маючи такий потужний вплив на чутливі бур’яни, гербіцид Триатлон залишається абсолютно безпечним для культури. Завдяки відсутності гормональних складових препарат має високу селективність (він абсолютно толерантний до культури), не впливає на урожайність та на якість зерна. Тому у аграріїв немає необхідності у додаванні антидотів та стимуляторів росту до гербіциду.

Крім того, Триатлон безпечний для ґрунту та довкілля. Деградація в ґрунті активних компонентів препарату відбувається впродовж 20 днів після внесення. А тому він не викликає обмеження у сівозміні.

Обираючи гербіцид, який має максимальний спектр дії проти дводольних бур’янів та широке вікно застосування, агроном бере під контроль небажану рослинність на полі. Інноваційні продукти ALFA Smart Agro допомагають агровиробникам вирішити актуальні завдання та суттєво збільшити якісні та кількісні показники врожаю.

Superagronom.com

Публікації