Головна/Про компанію/Медіа/Публікації/Пероноспороз атакує? Потрібен ДОК П...

Пероноспороз атакує? Потрібен ДОК Про!

16.06.2020

В Україні посіви соняшнику та сої уражує пероноспороз. Фото листя соняшнику з явними ознаками хвороби зроблені нещодавно представниками ALFA Smart Agro у різних регіонах України. Якщо навіть на засушливому сході культури атакують несправжні гриби, то тим більше вони проявляються в інших областях, де пройшли рясні дощі!

Добре, що в портфелі продуктів ALFA Smart Agro є надійний фунгіцид ДОК Про (цимоксаніл, 300 г/кг + міклобутаніл, 200 г/кг), який здатен зупини розвиток пероноспорозу та проконтролювати поширення інших патогенів. Препарат уже поїхав лікувати посіви у ті господарства, де зроблені фото (фото 1).

Lugansk03.jpg Poltava.jpg Gitomir.jpg   

Фото 1. Ознаки пероноспорозу на соняшнику, червень 2020 р.

 Пероноспороз – одна з основних хвороб, що вражають соняшник, особливо раннього посіву. Збудник цієї хвороби зберігається в ґрунті до 12 років, а також поширюється через насіння, падалицю, рослинні рештки, може переноситися аерогенно.

Цикл розвитку пероноспорозу соняшника.jpg

Ззовні ми бачимо розвиток хвороби як світлозелені плями неправильної форми на верхньому боці листка (з нижнього боку таких плям завжди є білий або сіруватий від пилу наліт). Однак ще більші зміни відбуваються всередині рослини. При значному поширенні пероноспори уражується судинна система рослин, блокується надходження поживних речовин і води, листя жовтіє, пригнічується фотосинтез. Недоотримання очікуваного врожаю у такому випадку може сягати до 100%.

ДОК Про (цимоксаніл, 300 г/кг + міклобутаніл, 200 г/кг) – найкращий препарат, який фахівці ALFA Smart Agro рекомендують для контролю збудників несправжніх і справжніх грибів. Широкий спекрт ефективності препарату пояснюється властивостями його діючих речовин:

  • Цимоксаніл належить до цианоацетамід-оксимів. Він впливає на синтез нуклеїнових кислот, білків, жирів, дихання міцелію та проникнення мембран патогена, що забезпечує надійне пригнічення збудника та запобігає прояву резистентності. Цимоксаніл ефективно бореться з несправжніми грибами та забезпечує ефект капсулювання інфікованих клітин, чим зупиняє розвиток та поширення хвороби.
  • Міклобутаніл належить до класу триазолів та ефективний проти справжніх грибів. Діюча речовина блокує біосинтез ергостерину, який входить до складу клітинної стінки мембрани гриба, що призводить до порушень в процесі поділу клітин, а згодом – до повної загибелі патогену.

Разом у складі препарату вони забезпечують контроль багатьох збудників грибних хвороб.

Спектр дії фунгіциду ДОК Про:

  • пероноспороз
  • біла гниль
  • сіра гниль
  • альтернаріоз
  • фомоз
  • септоріоз.

Досвід застосування фунгіциду ДОК Про доводить, що він ефективно зупиняє хвороби, що вже почалися, забезпечує тривалий захист від нових уражень та сприяє збереженню потенціалу врожайності культур.


Публікації