Головна/Про компанію/Медіа/Публікації/Протруювання насіння сої: як не втр...

Протруювання насіння сої: як не втратити енергію схожості

18.01.2021

соя_1

У 2021 році каталог препаратів ALFA Smart Agro поповнився новим фунгіцидним протруйником для насіння сої Авідо. Це трикомпонентний продукт, в якому поєднані тіофанат-метил, 435 г/л + крезоксим-метил, 50 г/л + цимоксаніл, 15 г/л. На сьогоднішній день це єдиний в Україні спеціалізований фунгіцидний протруйник для сої, у складі якого є діюча речовина з класу стробілурінів, і який містить одразу три фунгіцидних компоненти.

Розробка інноваційного протруйника Авідо тривала чотири роки, протягом яких було проведено близько тисячі лабораторних досліджень та сотні польових дослідів у різних регіонах України. Головним завданням науковців ALFA Smart Agro було створити таку комбінацію діючих речовин, яка одночасно забезпечить:

  1. потужний контроль комплексу хвороб;
  2. відсутність ретардантного ефекту;
  3. стимулювання проростання насіння;
  4. поєднання з азотфіксуючими бактеріями.

«Ні!» тебуконазолу для насіння сої

Протруйники для насіння, які мають у своєму складі триазоли, є ефективними в плані контролю хвороб, але не підходять для обробки насіння сої.

Вони уповільнюють ріст надземної частини та й загалом сходи затримуються та розвиваються значно повільніше. На полі це виглядає так: через три тижні після посіву рослини сої, насіння яких було оброблено, наприклад, протруйником із тебуконазолом, приблизно на 10 см нижчі, ніж рослини сої на контрольній ділянці.

Згодом рослини розвиваються, і різниця у висоті поступово нівелюється. Проте незворотних пошкоджень вже завдано. Через суттєву затримку в розвитку місце кріплення нижнього шару бобів буде розташоване нижче в середньому на 4-5 см. І коли прийде час збирати врожай, жатка комбайна просто не захопить ці боби.

«Так!» крезоксим-метилу

До складу Авідо входить крезоксим-метил, що є потужним стимулятором росту і сприяє інтенсивному проростанню насіння, розвитку кореневої системи та сходів. Це означає, що при застосуванні цього протруйника рослини сої будуть розвиватися швидше. Якщо порівнювати із препаратами, що містять тебуконазол, то вже через один тиждень після появи сходів рослини, насіння яких було оброблене Авідо, будуть майже втричі вищі. А вже на третій тиждень різниця становитиме близько 10 см! Таким чином, при застосуванні Авідо перший шар бобів сої буде кріпитися на оптимальній висоті, і це дасть можливість зібрати весь урожай без втрат.

Ще трохи цифр – Авідо підвищує схожість насіння на 5-6%, порівняно з контролем. Більше сходів на старті – більше зібраного врожаю у бункері комбайну!

Авідо_висота рослин.png

Зразковий контроль хвороб

Авідо – фунгіцидний протруйник, який має широкий спектр дії і контролює всі найбільш поширені на території України хвороби сої. Препарат ефективний проти пероноспорозу, пліснявіння насіння, кореневих гнилей, склеротиніозу, сірої гнилі, аскохітозу, церкоспорозу, фомопсису тощо.

Розглянемо більш детально. За контроль пероноспорозу відповідають одразу дві діючі речовини у складі Авідо: цимоксаніл та крезоксим-метил. Разом вони працюють значно потужніше, доповнюючи дію один одного. Цимоксаніл – це локально-системна діюча речовина, що володіє високою розчинністю. Завдяки своїм характеристикам він першим проникає у рослину, посилюючи ефективність інших діючих речовин.

Контроль інфекцій, які передаються з насінням (кореневі гнилі, аскохітоз, антракноз, склеротиніоз тощо) – ще одне важливе завдання протруювання насіння сої. Авідо з успіхом його виконує завдяки високій концентрації тіофанат-метилу. За результатами пробіт-аналізу Авідо з нормою витрати 0,75-1,0 л/т є високоефективним проти фузаріозів – основних збудників кореневих гнилей.

Зверніть увагу: хвороби сої викликають як справжні, так і несправжні гриби (Peronospora manshurica (Naumov) Syd.). Фунгіциди триазольної групи, про які вже йшлося вище, не контролюють несправжні гриби. Але це ефективно робить «дует» цимоксанілу та крезоксим-метилу, наявний у складі Авідо.

Авидо_спектр.jpg

Дружній до бульбочкових бактерій 

Бульбочкові бактерії, що відіграють найважливішу роль у фіксації атмосферного азоту – це живі організми, які можуть страждати через дію деяких протруйників. Авідо є абсолютно безпечним для бульбочкових бактерій! Діючі речовини Авідо не мають бактерицидної дії, тому бульбочкові бактерії активно розвиваються і виконують свою функцію.

Авідо може застосовуватися в бакових сумішах з інокулянтами, що сприятиме ще кращому розвитку рослин сої.

Отже, протруйник Авідо, створений науковцями ALFA Smart Agro, надійно захищає насіння і проростки сої від комплексу хвороб без фітотоксичності для культури. Препарат стимулює проростання насіння та забезпечує вчасні й рівномірні сходи. Авідо також сприяє інтенсивному розвитку рослин сої на початкових етапах, що згодом надає можливість зібрати врожай без втрат. 

Авідо_бульб бактерії — копия.jpg

Бульбочкові бактерії на кореневій системі сої, насіння якої було оброблене Авідо

Отже, протруйник Авідо, створений науковцями ALFA Smart Agro, надійно захищає насіння і проростки сої від комплексу хвороб без фітотоксичності для культури. Препарат стимулює проростання насіння та забезпечує вчасні й рівномірні сходи. Авідо також сприяє інтенсивному розвитку рослин сої на початкових етапах, що згодом надає можливість зібрати врожай без втрат. 

Superagronom.com

Публікації