Головна/Про компанію/Медіа/Публікації/Страхові гербіциди для захисту куку...

Страхові гербіциди для захисту кукурудзи: як вибрати ідеальний препарат для вашого поля

16.03.2020
Засмічення полів кукурудзи бур’янами призводить до зниження продуктивності культури на 35-50% та суттєво погіршує якість зерна. Злісні бур’яни, як гірчак повзучий, плоскуха звичайна, амброзія полинолиста та інші виносять з ґрунту велику кількість поживних речовин і вологи. Збитки, яких завдають бур’яни посівам кукурудзи, іноді перевищують навіть втрати від шкідників та хвороб. Тому грамотний вибір гербіциду – важливий етап захисту культури, без якого не можна отримати добрий врожай.

Кукурудза на початку вегетаційного періоду розвивається дуже повільно. Сходи кукурудзи не можуть конкурувати з бур’янами, які пристосовані до прохолодних весняних днів та швидко створюють міцну надземну частину й розгалужену кореневу систему. Тому гербіцидний захист кукурудзи – обов’язковий етап в схемах захисту цієї культури.

Як свідчить статистика, 77% сегменту гербіцидів на кукурудзу займають страхові (післясходові) гербіциди. Такий вибір агровиробників пов'язаний з тим, що післясходове застосування гербіцидів має ряд переваг: 
  • можливість більш точного вибору препарату залежно від видового складу бур’янів, які проросли в посівах;
  • використання препарату на ранніх стадіях розвитку бур’янів дозволяє застосовувати нижчі норми внесення, завдяки чому знижується вартість обробки;
  • післясходові гербіциди краще контролюють багаторічні кореневищні та коренепаросткові бур’яни.
Враховуючи це науковці ALFA Smart Agro створили лінійку післясходових гербіцидів на кукурудзу, серед яких кожен аграрій зможе вибрати той препарат, що потрібно, опираючись на такі показники: фаза розвитку культури, динаміка появи та видовий склад бур’янів.

Сігур – контроль 50-ти видів бур’янів

Інноваційний гербіцид ALFA Smart Agro Сігур (мезотріон, 515 г/кг + нікосульфурон, 200 г/кг + римсульфурон, 35 г/кг) – новинка 2020 року. Гербіцид має властивості, які дозволяють впевнено відносити його до продуктів преміум-класу.

Широкий спектр дії. Завдяки поєднанню нікосульфурону та римсульфурону Сігур володіє посиленою дією на злакові бур’яни, які за високих температур проявляють стійкість до дії традиційних гербіцидів. Мезотріон робить Сігур ефективним проти дводольних бур’янів. Зокрема він здатен контролювати такі поширені сьогодні бур’яни, як види лободи та ваточник сирійський (з насіння). Загалом чутливими до дії препарату є близько 50-ти видів рослин, які найчастіше забур’янюють кукурудзяні поля в різних регіонах України: види пажитниці, мишію, щириці, гірчаків, а також канатник Теофраста, падалиця ріпаку (звичайна та стійка до імідазолінонів), падалиця соняшнику (звичайна та стійка до імідазолінонів та трибенурон-метилу), нетреба звичайна, берізка польова (сходи з насіння) та ін. (фото 1). 

Сігур, дія на комплекс бурянів.png

Фото 1: Вплив гербіциду Сігур (0,25 кг/га)+ПАР Омега Плюс (0,5/га) на комплекс бур’янів, 14 днів після внесення, Київська обл., Дослідно-демонстраційний центр ALFA Smart Agro, м. Біла Церква.

Другою особливістю гербіциду Сігур є широке вікно застосування: від 3 до 8 (10) листків культури включно. Це надзвичайно важливо в сучасних умовах, коли клімат стає більш посушливим, а температура повітря в травні швидко зростає до +20…+25оС. За таких погодних умов кукурудза може давати по одному листку на добу, тож у господарствах, де є великі посіви цієї культури, може виникнути ситуація, коли завчасно (у фазі 3-5 листків) культуру просто фізично не встигли обробити. Тому наявність на ринку гербіциду, який однаково безпечний для кукурудзи у фазі розвитку до 8 (10) листків й ефективний навіть проти бур’янів, які дещо переросли оптимальні фази застосування гербіцидів, – є надзвичайно важливою.

Хаммер Дуо – знищить дводольні бур’яни

Хаммер Дуо (2,4 Д-2-етилгексиловий ефір, 491,5 г/л + флорасулам, 8,5 г/л) вже неодноразово довів свою ефективність проти однорічних та багаторічних дводольних бур’янів на посівах пшениці. Тепер очікується реєстрація цього гербіциду і на кукурудзу. Тож у аграріїв з’явиться новий ефективний засіб для контролю широкого спектру наявних бур’янів: самосіву соняшнику (в т.ч. стійкого до трибенурон-метилу, імазамоксу та імазетапіру), лободи білої, пасльону чорного та інших бур’янів, які стійкі до 2,4-Д, МЦПА, дикамби та сульфонілсечовин.

Ця унікальна формуляція стала результатом трирічної роботи науковців компанії. Стільки часу знадобилося, щоб підібрати ідеальну концентрацію діючих речовин, яка забезпечить повне знищення чутливих бур’янів і при цьому залишиться безпечною для злакових культур.

Синергізм активних компонентів Хаммер Дуо забезпечує швидку дію гербіциду: перші прояви його ефективності помітні вже на наступний день після внесення. Повна загибель широколистих бур’янів відбувається через 4-14 днів (фото 2).

Хаммер Дуо_хвощ польовий.png
Фото 2: Вплив Хаммер Дуо (0,5 л/га) на хвощ польовий, 14 днів після внесення (в залежності від норми гербіцид підпалює або спалює зовсім надземну частину хвоща польового)

Застосовувати препарат можна у фазі від 3 до 7 листків культури включно, що дозволяє проконтролювати навіть перерослі бур’яни.

Астаміл – покращена дія на злакові бур’яни

Цього року ALFA Smart Agro виводить на ринок новий гербіцид для захисту кукурудзи від однорічних та багаторічних злакових бур’янів Астаміл (нікосульфурон, 40 г/л). Ця діюча речовина вже зарекомендувала себе як надійний засіб для контролю плоскухи, видів мишію, пирію та інших рослин, які засмічують поля у різних регіонах України. Однак науковці ALFA Smart Agro покращили дію нікосульфурону за рахунок нової формуляції та допоміжних речовин.

Астаміл – концентрат суспензії на основі рослинної олії. Тому в умовах високих температур та зниженої вологості (а саме така погода переважає в травні на більшості території України) він краще розподіляється на поверхні листків, активніше поглинається вегетативною масою чутливих бур’янів та швидко зупиняє їх в рості. Повна загибель рослин відбувається через 14-28 днів (в залежності від видового складу, стадії розвитку бур’янів та погодних умов).

Завдяки рідкій формуляції гербіцид має розширене вікно застосування: обприскування посівів проводять у фази від 3 до 10 листків культури. А тому він ідеально підходить також для другої гербіцидної обробки, коли є необхідність проконтролювати другу хвилю злакових бур’янів. Гербіцид сумісний з більшістю ЗЗР, за винятком фосфорорганічних інсектицидів. Його також можна поєднувати у баковій суміші із гербіцидами, що активні проти широколистих бур’янів.

Клінч Макс – контроль поширених бур’янів

Трикомпонентний післясходовий гербіцид Клінч Макс (римсульфурон, 250 г/кг + тифенсульфурон-метил, 150 г/кг + флорасулам, 80 г/кг) вже відомий аграріям України. Препарат з’явився три роки тому і добре зарекомендував себе на полях у різних кліматичних зонах. Завдяки вдалому поєднанню трьох діючих речовин він має розширений спектр контрольованих бур’янів. Клінч Макс ефективно знищує однорічні та багаторічні широколисті та злакові бур’яни, серед яких лобода біла, амброзія полинолиста, нетреба звичайна й інші.

Він також надзвичайно ефективний для контролю самосіву соняшнику (звичайного, стійкого до трибенурон-метилу та імідазолінонів). Завдяки вмісту флорасуламу, який відноситься до класу триазолпірімідинів та має високий показник розчинності у воді (6,36 г/л при рН=7), Клінч Макс знищує самосів соняшнику незалежно від фази його розвитку – від сім’ядоль до 4-6 пар листків (фото 3).

Клінч Макс.png
Фото 3: Дія гербіциду Клінч Макс (50 г/га) на падалицю соняшника, 15 днів після внесення, Київська обл.

Клінч Макс рекомендується застосовувати у фазах розвитку кукурудзи від 3-х до 5-ти листків включно.

Отже, у портфелі ALFA Smart Agro ви можете обрати саме той гербіцид, який найкраще підходить для вашого поля. Астаміл захистить посіви кукурудзи від злакових бур’янів, Хаммер Дуо знищить дводольні, Клінч Макс проконтролює комплекс поширених бур’янів. Ці продукти застосовуються в базовій технології вирощування культури. Сігур– продукт преміум-класу, він надійно захистить поле від усієї небажаної рослинності (близько 50 видів). Інноваційний гербіцид застосовується в інтенсивній технології, яка дозволяє отримати з поля максимальний врожай (рис. 1.).

гербіциди ALFA Smart Agro.png

Високу ефективність гербіцидів ALFA Smart Agro забезпечує система контролю якості (Multi Control), яку впроваджено на виробництві. Вона включає 7 етапів контролю якості на всіх стадіях технологічного процесу: від ретельної перевірки сировини, контролю готовності обладнання до випробування нових препаратів на полі Дослідно-демонстраційного центру компанії та зберігання контрольних зразків кожної партії препарату. Відповідність міжнародним стандартам якості та екологічність виробництва підтверджують сертифікати ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001. Кожен продукт тестується відповідно до високих міжнародних стандартів СІРАС. Рекомендації щодо застосування продуктів ґрунтуються на результатах лабораторних та польових досліджень. Інноваційні розробки вчених ALFA Smart Agro захищені патентами.

Грамотний вибір якісних та ефективних засобів захисту рослин не лише сприяє підвищенню врожаю, але й гарантує рентабельність агровиробництва, що є першочерговим завданням кожного аграрія.

Журнал "Зерно"

Публікації