Головна/Про компанію/Медіа/Публікації/Вибір фунгіциду для ефективного зах...

Вибір фунгіциду для ефективного захисту прапорцевого листа та колоса зернових культур

21.05.2020

Дощі, що в останній тиждень пройшли майже по всій території України, не лише сприяють активному росту культур, але й провокують розвиток грибних інфекцій. Волога та помірні температури – сприятливі умови для поширення септоріозу, піренофорозу, фузаріозу, гельмінтоспоріозів та інших плямистостей, які можуть призвести до значних втрат урожайності зернових.

Вибір оптимального фунгіциду для захисту прапорцевого листка та колоса – актуальне питання чи не для кожного господарства, де вирощують зернові. Розкажемо про особливості другої фунгіцидної обробки пшениці та ячменю і допоможемо вибрати оптимальний препарат.

Фактори, що впливають на ефективність фунгіцидного захисту зернових у фазу Т2:

  • Швидке поширення інфекцій. Як правило, у цю пору встановлюється тепла погода, а тому розмноження і розповсюдження збудників хвороб відбувається швидше. Важливо проводити превентивний захист зернових, а у випадку перших ознак ураження обрати препарат зі швидкою лікувальною дією.
  • Восковий наліт на поверхні листка. Цей природний захисний бар’єр рослини ущільнюється в середині вегетації, а тому проникнути через нього діючим речовинам важче, ніж на початку розвитку рослин. Важливо, щоб у складі фунгіциду для другої обробки зернових були допоміжні компоненти, які сприяють кращому утриманню діючих речовин на поверхні листка.
  • Засушливість клімату. За сухої погоди гідрофільний шлях проникнення діючих речовин у систему листка стає недоступний. Необхідно правильно розрахувати норму води у робочому розчині, щоб відновити цей процес. За умов посухи норма витрати робочого розчину має бути не менше ніж 250 л/га.

Зрозуміло, що не може бути одного універсального фунгіциду, який підійде для всіх полів на всій території України. Тому в портфелі ALFA Smart Agro є різні продукти, серед яких кожен може вибрати той препарат, який підходить йому найбільше, виходячи з технології вирощування, прогнозованої урожайності та фітосанітарного стану поля (рис. 1).

Схема рекомендованого фунгіцидного захисту зернових препаратами ALFA Smart Agro у 2020 році .jpg

Рис. 1. Схема рекомендованого фунгіцидного захисту зернових препаратами ALFA Smart Agro у 2020 році

Фунгіциди для захисту прапорцевого листка

Фенікс Дуо (флутріафол, 187 г/л + тіофанат-метил, 310 г/л) – це базовий фунгіцид з профілактичними та лікувальними властивостями, який найкраще підходить для полів із прогнозованою урожайністю 3-3,5 т/га. Фунгіцид містить дві діючі речовини з різним механізмом дії, які розширюють спектр ефективності препарату та виключають можливість виникнення резистентності. Фенікс Дуо має добре виражений «стоп-ефект» та дає змогу ефективно проконтролювати початковий розвиток основних хвороб зернових культур (септоріоз та інші плямистості, види іржі, фузаріоз).

Болівар Форте (тебуконазол, 240 г/л + крезоксим-метил, 125 г/л) – двокомпонентний фунгіцид системної та трансламінарної дії для контролю найнебезпечніших хвороб. Завдяки поєднанню високосистемного триазолу з трансламінарною активністю стробілурину Болівар Форте контролює борошнисту росу, види іржі та плямистостей, проявляє ефективність на різних фазах розвитку патогенів та відповідає антирезистентній стратегії захисту рослин. Препарат застосовують для другої фунгіцидної обробки зернових для забезпечення тривалого захисту прапорцевого листа.

Важливою перевагою застосування цього препарату є виражений ефект здорової клітини (health-ефект), що проявляється в призупиненні старіння клітин, пролонгації фотосинтезу та, як наслідок, підвищенні якісних та кількісних показників врожайності культур.

Корвізар М (фенпропідин, 300 г/л + тебуконазол, 150 г/л + міклобутаніл, 100 г/л) – інноваційний трикомпонентний системний фунгіцид для комплексного захисту зернових колосових культур. На сьогодні це еталон захисту зернових від широкого спектра збудників грибних інфекцій, що ефективно працює навіть за критичних погодних умов (фото 1).

Корвізар М рекомендується застосовувати в інтенсивній технології вирощування культур, а також у випадках, коли потрібно зупинити сильне ураження рослин хворобами чи захистити культури у складних погодних умовах. Препарат працює у широкому діапазоні температур (від +5 оС до +25оС і вище) та забезпечує відмінний захист навіть тоді, коли інші препарати не показують такої ефективності.

Корвізар М.png

Фото 1. Результат застосування Корвізар М у фазу ВВСН 29-31 на полі дослідно-демонстраційного центру ALFA Smart Agro, 2020 р.

Фунгіциди для захисту від фузаріозу колоса

Фузаріоз колоса – хвороба, яка нагадала про себе у 2019 році. Цього року також очікується значний розвиток фузаріозу. Оскільки збудники фузаріозу – факультативні паразити, вони розвиваються на ослаблених стресовими чинниками рослинах. Причому відсутність видимих ознак фузаріозу (фото 2) не завжди означає відсутність хвороби. Є до 30 видів збудника, і деякі з них проявляються безсимптомно. 

фузаріоз1.pngфузаріоз.png

Фото 2. Видимі ознаки фузаріозу колоса

Зараження культури фузаріозом відбувається із падалиці та рослинних решток. Сам збудник може зберігатися в ґрунті до 7-9 років, в залежності від сівозміни. Оптимальними умовами для його поширення є температура 20-25 оС.

Окрім того, що ця хвороба значно знижує врожайність, вона несе з собою й інші неприємності. Внаслідок ураження зерно накопичує небезпечні мікотоксини, що робить продукти переробки зерна (борошно, хліб) непридатними для вживання. Таке зерно при доставці на елеватори не пройде аналіз на токсини.

Тому після захисту прапорцевого листа рекомендуємо захистити також колос. Для цього за появи перших пиляків треба провести превентивний захист культури системним фунгіцидом Тезис (тебуконазол, 500 г/л). Препарат демонструє високу ефективність контролю хвороб колоса, зокрема фузаріозу, та зменшує ймовірність накопичення небезпечних мікотоксинів у зерні. При цьому вартість препарату робить його застосування економічно вигідним навіть для полів із базовою технологією вирощування.

Для надійного захисту від збудника необхідно розрахувати норму 250 г чистого тебуконазолу на 1 га поля.

Обирайте надійний фунгіцид для захисту прапорцевого листа і колоса та залишайтеся з добрим урожаєм!

Superagronom.com

Публікації