Головна/Про компанію/Медіа/Публікації/Витрат менше – вигоди більше: як VE...

Витрат менше – вигоди більше: як VECTA ACTION складає конкуренцію міжнародним розробкам

24.08.2023

Сьогодні ринок мікродобрив України насичений, якщо не сказати перенасичений. Кількість компаній-виробників невпинно росте, а з ними і кількість продуктів, які позиціонуються як спеціалізовані для передпосівної обробки насіння. Склад таких продуктів досить різноманітний: на основі мікроелементів, гумінових кислот, екстрактів морських водоростей, органічних кислот, амінокислот, полісахаридів та комплексних продуктів, де зібрані в своєму складі різні компоненти.

Чи зможе український виробник запропонувати рішення, яке може скласти конкуренцію іноземним, вже відомим продуктам?

Для чого проводити обробку насіння?

Головною задачею при посіві є отримання дружніх і сильних сходів. Досягти цього можна при наявності сильного насіння, яке має високу енергію проростання та схожість. Проте є ще безліч зовнішніх факторів, які можуть знизити якісні показники посівного матеріалу. Мається на увазі недостатня вологозабезпеченість грунту, температурні режими, забезпеченість поживними елементами. За несприятливих факторів наше насіння втрачає багато енергії та внутрішніх ресурсів на проростання, формування кореневої системи та надземної маси. При цьому втрачається рівномірність і якість сходів. З іншої сторони, саме посівний матеріал буває не завжди якісний і нам потрібно підвищити його схожість та енергію проростання. Тут на допомогу приходить передпосівна обробка насіння.

Чи всі продукти працюють?

Продукти для обробки насіння мають різне походження та основу. Звичайно, головною складовою частиною таких продуктів є стимулятори росту. Це можуть бути амінокислоти, фульвові та гумінові кислоти, органічні та неорганічні кислоти, полісахариди та фітогормони. Проте не єдиними стимуляторами має бути наповнений продукт, аби показувати високу ефективність при обробці насіння. Важливою складовою є вміст елементів живлення, які при взаємодії з молодою рослиною підтримують її та збільшують енергетичний потенціал. Проте не всі продукти мають оптимальний склад. Деякі продукти можуть бути виключно на основі гумінових та фульвових кислот, а якісь суто на амінокислотах – а такі продукти мають виключно стимулюючий ефект.

Чи є різниця в ефективності?

В цьому році ми провели польовий дослід в одному з провідних господарств Хмельницької області. Дане господарство кожного року для себе проводить порівняння різних технологічних рішень, біостимуляторів, схем живлення тощо. 

Отже, 14 жовтня 2022 року було проведено посів озимої пшениці сорту Бонанза з нормою висіву 4,5 млн. Для обробки насіння було обрано 7 варіантів з використанням продуктів різних країн походження. Серед них Франція, Німеччина та Україна, які мають різноманітний склад та позиціонуються виробниками як продукти для передпосівної обробки насіння. До речі, деякі варіанти містили комбінації декількох продуктів різного походження для посилення фізіологічної дії на проростання насіння.

Таблиця 1. Порівняння складу продуктів у досліді

дослід_мікродобрива.jpg

Фото 1. Огляд посівів 15.11.2022

foto_1.jpg

Фото 2. Огляд посівів 19.04.2023

foto_2.jpg

Які результати отримали?

Використання біостимуляторів для передпосівної обробки насіння беззаперечно є одним із найдешевших та економічно вигідних рішень, що дозволяє збільшити урожайність культури та її рентабельність вирощування. За однакових умов вирощування, збільшення врожайності відбувається за рахунок:
  1. Формування розвиненої кореневої системи протягом вегетаційного періоду, що дозволяє поглинати більшу кількість вологи, а разом з нею поживні елементи живлення з глибших горизонтів грунту;
  2. Стимуляції формування більшої кількості продуктивних стебел під час кущення;
  3. Підвищення стійкості до несприятливих погодних умов за рахунок накопичення пластичних речовин (цукрів) для збільшення зимостійкості;
  4. Покращення виповненості колосу для формування якісного врожаю.

Як видно з результатів, абсолютно всі продукти є дієвими – проте ефективність їх буде відрізнятися. Найбільш значущим на сьогоднішній день у визначенні ефективності дії таких продуктів є не тільки збільшення врожайності, а й економічні вигоди господарств: як від вартості прибавки врожаю, так і вигоди від економії на витратах для застосування подібних продуктів, оскільки складні багатокомпонентні продукти, які відносяться до біостимуляторів – можуть бути досить коштовними, а їх застосування має бути виваженим в умовах недостатньої кількості оборотних коштів у підприємств.

Таблиця 2. Порівняння економічної ефективності та вигоди від застосування продуктів

33.png

Так, серед усіх запропонованих, VECTA Action є одним із найдешевших продуктів в перерахунку витрат на гектар, при цьому ефективність від його застосування є найвищою. А враховуючи суттєву економію витрат на придбання продукту для обробки насіння та вартість прибавки врожаю – використання VECTA Action забезпечує найбільший додатковий дохід з 1 га серед конкурентних продуктів, особливо іноземного погодження.

В чому його особливість?

VECTA Action – біостимулятор на основі амінокислот, фітогормонів та полісахаридів, що посилює процеси росту та розвитку рослин та збільшує їхню стійкість до стресів різного походження та дозволяє максимально зберегти генетичний потенціал врожайності. 

В основі продукту – 28 компонентів органо-мінерального походження, що в комплексі забезпечують молоді рослини необхідними компонентами для стимулювання процесів проростання насіння, розвитку потужної кореневої системи та накопичення пластичних речовин з метою посилення зимостійкості зернових колосових культур.

Фітогормони, що входять до складу VECTA Action, пришвидшують поділ та ріст клітин, тим самим відбувається активне наростання кореневої системи та посилюють процеси кущення рослин. 

Застосування VECTA Action для обробки насіння забезпечує отримання сильних та дружних сходів навіть за несприятливих погодних умов, посилює процеси укорінення та розвитку потужної кореневої системи, стимулює активне проходження початкових фаз розвитку та має пролонговану дію


Нагадуємо, що до 31.10.2023 діє найвигідніша пропозиція: купуйте протруйник Кантаріс і отримуйте VECTA Action у подарунок

Публікації