Головна/Про компанію/Медіа/Публікації/Як реалізувати весь потенціал врожа...

Як реалізувати весь потенціал врожайності сої? Обираємо безпечний грамініцид

23.03.2020

Соя до сьогодні не стала частим продуктом у раціоні українців. Проте на полях українських аграріїв вона вкорінилася серйозно і надовго, тому що це одна з найрентабельніших культур. Вдосконалити схему вирощування сої, щоб вона дала максимум врожаю, допоможе вдало підібраний безпечний гербіцид.

Застосування лише ґрунтових гербіцидів на сою сьогодні не є ідеальним рішенням. Посів теплолюбивої культури відбувається, як правило, у третій декаді квітня, коли в усіх регіонах встановлюється посушлива, тепла погода. А в таких умовах, як відомо, ґрунтові гербіциди можуть неефективно спрацювати проти злакових бур’янів. Тому все більше господарств, орієнтуючись на особливості клімату у своєму регіоні, додають до схем захисту культури ще один обов’язковий етап – застосування післясходових гербіцидів.

Якщо із контролем широколистих бур’янів на посівах сої проблем, як правило, не виникає (якщо правильно підібрана норма продукту та витримані рекомендації щодо часу внесення), то з контролем злакових бур’янів питання є. Для цих цілей найчастіше застосовуються такі діючі речовини: хізалофоп-п-етил та клетодим. Кожна із них має свої переваги та недоліки.

Прояв фітотоксичного впливу хізалофоп-п-етилу на листя сої.png
Фото 1. Прояв фітотоксичного впливу хізалофоп-п-етилу на листя сої 

Наприклад, хізалофоп-п-етил чудово справляється із бур’янами та надійно знищує їх кореневу систему. Однак разом з тим він проявляє фітотоксичність до культури, яка стає помітною вже через кілька днів після внесення. Тож обираючи цю діючу речовину для боротьби зі злаковими бур’янами в посівах сої, аграрії стикаються з ризиком нанести культурі фітотоксичну шкоду, яка проявиться у вигляді опіків на поверхні листків (фото 1) та зупинці в рості, що може тривати від кількох днів до кількох тижнів. Випробування, проведені на полі Дослідно-демонстраційного центру ALFA Smart Agro, наочно демонструють, наскільки меншою є рослина, яка зазнала такого фітотоксичного впливу (фото 2). Затримка в рості особливо негативно впливає на врожайність середніх та пізніх сортів.

    Вплив гербіцидів на швидкість росту сої.png
Фото 2. Вплив гербіцидів на швидкість росту сої 

Окрім втрати потенціалу врожайності культури, пошкоджені гербіцидом листки сої є «відкритими воротами» для грибних інфекцій. Тож вслід за появою опіків, листя культури вражають плямистості та пероноспороз, що може призводити до ще більшого пригнічення рослин або повного знищення культури.

Є свої недоліки й в застосуванні клетодиму. Ця діюча речовина немає негативного впливу на культури, але разом з тим, вона не є на 100% ефективною проти злакових бур’янів. Помічено, що клетодим завдяки високій розчинності швидко проникає в рослину бур’янів і знищує їх вегетаційну масу (перші прояви гербіцидної дії помітні вже через 5-7 днів). Однак разом з тим він не знищує повністю кореневу систему рослин. А тому через деякий час вони відновлюють вегетацію. Відростання бур’янів (особливо багаторічних) спостерігається через 2-3 тижні в засушливих умовах або через 4-5 днів після дощу. У такому випадку проблема контролю злакових бур’янів знову стає актуальною та потребує повторного вирішення, що тягне за собою нові затрати та зниження рентабельності агровиробництва.

Кайман – дієвий та безпечний грамініцид для захисту сої

Зберегти ваш час, кошти, спокій та посіви допоможе інноваційний гербіцид від ALFA Smart Agro Кайман (хізалофоп-п-етил, 60 г/л + клетодим, 120 г/л). Препарат є унікальною розробкою науковців компанії та немає аналогів в Україні. Він поєднує обидві популярні діючі речовини у безпечній для культури та ефективній проти бур’янів концентрації. А тому Кайман є чудовим рішенням для контролю злакових бур’янів на посівах сої.

Винайдення формули препарату Кайман у науковців компанії зайняло близько трьох років. Понад 20 прототипів гербіциду із різною концентрацією діючих речовин були випробувані безпосередньо в полі. В результаті досліджень вчені отримали унікальну формуляцію, яка поєднує сильні сторони активних компонентів і позбавлена недоліків, які мають однокомпонентні препарати на їх основі.

Швидка дія активних компонентів

Активні компоненти гербіциду Кайман поєднані в одній препаративній формі, а тому проявляють синергічну дію та підсилюють ефективність один одного. Клетодим, який має вищий показник розчинності у воді, пришвидшує проникнення хізалофоп-п-етилу в рослину. Швидшій ефективності препарату сприяють і допоміжні речовини, за допомогою яких робочий розчин не стікає по лінійній формі листка, а зв’язується з восковим нальотом та повністю проникає всередину рослини.

Кайман діє швидше, ніж однокомпонентні препарати. Бур’яни перестають рости через кілька годин після обробки, а перші видимі ознаки гербіцидної дії стають помітними вже через 3-5 днів.

Контроль широкого спектра бур’янів

Спектр ефективності препарату Кайман – понад 20 видів однорічних та багаторічних злакових бур’янів. Препарат надійно контролює плоскуху звичайну, лисохвіст, метлюг звичайний, пажитницю, просо куряче, мишій (види), а також пирій повзучий, самосіви пшениці та ячменю й інші бур’яни (фото 3).

Вплив Кайману на падалицю пшениці.png
Фото 3. Пшениця яра, падалиця, Київська обл. Зліва – без обробки, справа – Кайман 0,75 л/га, 10 днів після обробки.

Надійний захист

Кайман ефективно знищує як надземну частину, так і кореневу систему бур’янів. А тому рослини не відростають навіть після дощу. Як правило, одного внесення грамініциду Кайман достатньо, щоб розв’язати проблему контролю злакових бур’янів на весь період вегетації сої.

Активний проти бур’янів на різних фазах розвитку

Злакові бур’яни сходять тривалий період вегетації культури. Тож може статися так, що на момент обробки поля бур’яни мають різні фази росту. Завдяки високій ефективності Кайман чудово справляється з усіма небажаними рослинами, а тому агровиробники можуть дочекатися виходу всіх бур’янів і прибрати їх за одне внесення грамініциду.

Збереження потенціалу врожайності культури

Концентрація хізалофоп-п-етилу в Каймані є вдвічі меншою, ніж в однокомпонентних препаратах. У такій нормі діюча речовина не проявляє фітотоксичної дії на сою, але у синергії з клетодимом ефективно контролює бур’яни.

Таким чином, обираючи грамініцид Кайман від ALFA Smart Agro для контролю злакових бур’янів на посівах сої, агровиробники не лише надійно контролюють навіть перерослі бур’яни за одне внесення, але й зберігають потенціал врожайності культури. Соя, що росте без конкуренції за вологу й поживні речовини та без стресу, розкриє весь свій потенціал та дасть хороший врожай.  

Журнал "Зерно"

Публікації