Головна/Про компанію/Новини та події/Дощі створили критичні умови для ін...

Дощі створили критичні умови для інфікування яблуні паршею: Альфа-Мідь захистить

Новини та події

04.04.2025

Дощова погода у більшій частині України протягом останніх кількох днів сприяє поширенню парші в яблуневих садах. Особливо в тих насадженнях, де прояви парші зустрічались восени минулого року, в тому числі «мозаїчної парші» на старому листі.

спори парші на листку.jpg

Плями парші на опалому листі є джерелом первинної інфекції весною. Як відомо, внаслідок проходження паршею статевої фази розвитку (з кінця осені до початку весни), в плямах парші на листі утворюються перитеції, наповнені сумками з двоклітинними аскоспорами. В одному перитеції 960-1600 спор, на одному листі може бути до 2000 перитеціїв – можна уявити рівень загрози інфікування. Крім того, за помірної зими під лусочками бруньок можуть перезимувати й одноклітинні конідієспори.

парша на опалому листі.jpg

З початком вегетації яблуні, господаря парші, починають визрівати перші перитеції і спори, які вже можуть поширюватись за дощової погоди та проростати, потрапляючи на зелені тканини молоденьких кінчиків майбутніх листків, які знаходяться ще у фазі «зеленого конуса». Моніторинг розвитку парші показує початок визрівання перетиціїв і спор та їх вивільнення із сумок. Також повсюдно зустрічаються спори альтернарії.

спори альтернарії та парші.jpg

Залежно від сорту яблуні і регіону ступінь розвитку може бути від «фази зеленого конуса» до «мишачих вушок», чи навіть «появи бутонів». В таких умовах  саме мідьвмісні фунгіциди мають бути застосовані для превентивного захисту. Хоча й відомо, що мідьвмісні продукти під дією роси чи дощу можуть перерозподілятись на незахищені ділянки листа, але, зважаючи на кількість опадів (5-10 мм і більше), попередній захист міддю, з великою імовірністю, може бути змитий в деякій мірі, що призведе до появи прогалин.

«Вікна» між дощами – вдалий час для поновлення захисту.

часточки мідних продуктів.jpg

Найефективніший захист в цей час це:

• повна норма препарату,

• ретельне покриття зелених органів плодового дерева,

• відсутність вітру,

• обробка саду ряд в ряд,

• справність обладнання для нанесення робочого розчину,

• обприскування за добу до дощу.

Мідьвмісні фунгіциди є невід’ємною частиною захисту саду в весняний період. Ці продукти є відносно дешевими і водночас ефективними вже впродовж декількох сотень років.  

Альфа-Мідь – продукт, який в своєму складі має гідроксид міді в кількості 770 г/кг. Використовується з нормою 2 кг/га в зерняткових і кісточкових садах, а також горіхоплідних і у виноградниках.

Альфа-Мідь при приготуванні робочого розчину добре розчиняється, не пінить, утворює однорідну, стабільну суміш.

Існує думка про те, що прогнозоване пониження температури повітря нижче 0°С знищить ту інфекцію, яка відбулась. Досвід закордонних спостережень доводить, що це не так, і сподіватись не таке явище не варто. Адже логічно, що гриб який уже утворив міцелій в середині листка, та ще не встиг утворити спороношення (плями візуально відсутні), може загинути лише із самим листком. А непророслі спори парші, як відомо, не чутливі до заморозку, зберігаючи життєздатність до 40 діб. 

Локалізація уражень паршею, що утворюють спори, недешева. Тому легше і дешевше захистити, ніж лікувати.

Іван Насталенко, продакт-менеджер alfa smart agro зі спеціальних культур (садові).  


Усі новини та події