Цей сезон майже по всій Україні характеризувався посушливими погодними умовами, тому для захисту посівів ріпаку слід особливу увагу приділити післясходовим препаратам, а не ґрунтовим.
Ріпак є культурою, яка на початкових стадіях росту і розвитку слабо конкурує з бур'янами за елементи живлення, світло і вологу, а її засмічення восени призводить до витягування точки росту над поверхнею ґрунту, що підвищує ризик вимерзання культури в зимовий період. Тому одним з головних чинників успішного вирощування озимого ріпаку є знищення бур'янів, і зокрема злакових, на початкових етапах його розвитку. На посівах культури найбільш поширені такі злакові бур’яни: з однорічних – куряче просо (Echinochloa crus-galli L.), мишій сизий (Setaria glauca L.), мишій зелений (Setaria viridis L.), вівсюг звичайний (Avena fatua L.), «падалиця» озимої пшениці (Triticum aestivum L.), із багаторічних – пирій повзучий (Agropyron repens L.). Зважаючи на відсутність вологи дружніх сходів бур’янів не буде, і в посівах будуть переважити бур’яни з різною фазою розвитку, що потрібно врахувати при виборі норми витрати гербіцидів.
Для контролю однорічних та багаторічних злакових бур'янів, в т.ч. «падалиці» культурних злаків компанія
«Альфа Хімгруп» пропонує
новий страховий гербіцид Пальміра, КЕ (д.р. хізалофоп-п-тефурил, 120 г/л). За рахунок «закритої» структури молекули діючої речовини забезпечується зменшення молекулярного розпаду в період низької активності рослин бур'янів (несприятливі умови). В результаті цього, після настання сприятливих погодних умов, гербіцидна дія продовжується. Препарат високоселективний та безпечний для культурних рослин та немає обмежень в сівозміні.