Головна/ALFA Partnership/Agro Education/Дні поля/Сила розумних рішень, або Як аграрі...

Сила розумних рішень, або Як аграрію скласти кубик Рубіка

Дні поля

18.07.2019

3H5A8672.jpg

Завбачливі господарі готуються до нової посівної, коли на полях ще дозріває врожай. Придивитися собі нові актуальні препарати і ефективні системи захисту мали змогу аграрії, які побували на нещодавньому Дні поля компанії ALFA Smart Agro. Ця зустріч на Київщині у селі Черкас Білоцерківського району проходила під гаслом «Сила розумних рішень».

Ми зібрали найкращі поради від науковців та практиків, щоб ті господарі, яким не вдалося побувати на святі, могли і собі запровадити ефективні рішення для отримання кращих врожаїв.

Який протруйник обрати?

Ефективний протруйник — це запорука вдалого старту озимих зернових. Вже зовсім скоро їх треба буде обирати для закладки нового врожаю. На якому саме із протруйників зупинитися? — з цим запитанням намагався допомогти фермерам керівник напряму продакт-маркетингу компанії, канд. с.-г. наук Олег Дерменко. Тим більш, у ALFA Smart Agro якісні протруйники є у кожному сегменті: фунгіцидні — Авіценна® та Венцедор®; інсектицидні — Командор Гранд® і Командор Екстра®; а ще: абсолютна новинка на ринку — інсекто-фунгіцидний протруйник Кантаріс®.

3H5A5335.jpg

Агрономам треба продумати захист від майже 60 збудників, які можуть зберігатися на поверхні насіння. Тих, хто не дуже дотримувався сівозміни, очікують інфекції й з ґрунту. Крім того, не зайве убезпечитись і від інфекції аерогенної — з падалиці попередника, бур’янів, рослинних решток.

Проконтролювати всі три типи збудників дозволяє препарат Авіценна® (тебуконазол, 50 г/л + прохлораз, 250 г/л + крезоксим-метил, 50 г/л), оскільки поєднує діючі речовини 3-х різних хімічних класів. Тебуконазол найкраще справляється із сажковими хворобами, прохлораз контролює всі види кореневих гнилей, не тільки у насінні, а й у ґрунті навколо насінини — завдяки тривалому періоду напіврозпаду. Крезоксим-метил стимулює в рості, особливо доречний у пізні строки посіву.

Таке поєднання є дуже актуальним ще й через те, що запобігає виникненню резистентності у патогенів. Олег Дерменко запевняє, що сходи рослин, оброблених Авіценною®, з’являються на 2-3 дні раніше. Навіть за гіршого попередника. Перед входом у зиму у них краще формується спочатку активна коренева система, а вже потім наземна маса. Тому культура не переростає, не вилягає, значить, не провокує розвиток хвороб.

3H5A5332.jpg

«Але у наш час просто фунгіцидним протруйником не обійдешся, — веде далі Олег Дерменко. — Висока насиченість зерновими стимулює розвиток небезпечних шкідників. Вже з осені маємо жужелицю, в окремі роки — совку, злакові мухи.

Саме тому, щоби максимально розкрити потенціал сорту, разом з Авіценною® рекомендуємо застосовувати інноваційний двокомпонентний інсектицид контактно-системної дії Командор Гранд® (імідаклоприд, 500 г/л + альфа-циперметрин, 50 г/л). Він не має аналогів на ринку України. Поєднує добре відомий імідаклоприд з контактним піретроїдом альфа-циперметрином, що дає одночасно кращу розчинність та надійну локалізацію. Тривалий захист гарантується і для насінини, і для ґрунту навколо неї. Завдяки фумігантним властивостям альфа-циперметрину шкідники гинуть, не встигнувши пошкодити насіння».

3H5A5313.jpg

Таку ж дію — захист насіння від всіх відомих хвороб та контроль поширених шкідників — може забезпечити і новинка від ALFA Smart Agro — протруйник Кантаріс®. Детально про нові препарати розповів директор департаменту випробування та розробки компанії Сергій Кнечунас.

Новинки вже на цю осінь

Фунгіцидно-інсектицидний протруйник Кантаріс® (тіаметоксам, 250 г/л + прохлораз, 150 г/л + флутріафол, 50 г/л) захищає насіння та сходи зернових культур від комплексу хвороб і шкідників. Препарат демонструє 100% ефективність проти летючої сажки та знищує збудників інших сажкових хвороб, надійно стримує снігову плісняву, контролює кореневі гнилі та має посилену дію проти фузаріозу. Окрім цього, Кантаріс® знищує хлібну жужелицю, попелицю, злакові мухи та інших поширених шкідників. Однократного застосування протруйника достатньо, щоб вирішити цілий ряд проблем та забезпечити надійну перезимівлю посівам зернових.

Системно-трансламінарний фунгіцид Артіс Плюс® (міклобутаніл, 125 г/л + тебуконазол, 125 г/л + тіофанат-метил, 250 г/л) завдяки поєднанню трьох діючих речовин має швидку лікувальну та тривалу захисну дію від таких поширених хвороб як іржа, альтернаріоз, борошниста роса, сіра та біла гнилі тощо. Серед переваг препарату — висока стійкість до змивання дощем, відсутність резистентності та подовження вегетації культури.

Новий системно-контактний фунгіцид на зернові Корвізар М® (міклобутаніл, 100 г/л + тебуконазол, 150 г/л + фенпропідин, 300 г/л) буде доступний вже наприкінці 2019 року, тому може бути використаний у ранньовесняний період. У цьому препараті кожен із трьох компонентів виконує особливе завдання. Легкорозчинний фенпропідин, наче паровоз, тягне за собою тебуконазол та міклобутаніл. Тому продукт потрапляє у клітини рослини в більшій концентрації та має можливість захистити культуру навіть за складних погодних умов. Препарат починає діяти від 6°С. За рахунок синергетичного ефекту діючих речовин посилюється фунгіцидна дія, що триває протягом 3-5 тижнів.

Ефективність Корвізару М проти грибів Alternaria spp    Ефективність Корвізару М проти грибів Fusarium spp

Під час тестування Корвізар М® показав ефективнішу дію проти фузаріозу порівняно із традиційним однокомпонентним тебуконазолом на 20,2 %, що посприяло збільшенню величини збереженого врожаю на 3,5 ц/га — наголошує Сергій Кнечунас.

Економічні інструменти

Гості Дня поля дізналися про розумні рішення ALFA Smart Agro і у напрямку реалізації отриманого врожаю. Менеджер відділу трейдингу сільськогосподарською продукцією Богдан Тесляк запропонував партнерам комфортний спосіб розрахунку зерном за продукцію компанії.

«Минулого року ми придбали майже 120 тис. тонн зерна, — уточнив менеджер. — Кукурудзу, пшеницю, горох, ріпак, гірчицю, цукор від наших клієнтів потім продавали за кордон. Плануємо й надалі удосконалювати цей напрямок. Створюємо карти продажів, розширюємося у масштабах. З цього року розширюємо комплекс послуг і пропонуємо аграріям укладати договори в іноземній валюті. Для сільгоспвиробника це означатиме поставку в режимі експорту».

3H5A5328.jpg

Продукцію компанія купує переважно на базі елеваторів. Коли це вигідно фермеру, можуть відвантажувати і безпосередньо зі складів господарства. Нинішнього року започаткували систему форвардних контрактів на ріпак, пшеницю і кукурудзу. Давали господарствам попередні оплати у 50% під майбутній урожай.

ALFA Smart Agro освоює також новий інструмент аграрних розписок. Вже встигли прокредитувати господарства на 23 млн грн. Партнери залишилися задоволеними, адже отримали вкрай потрібне фінансування дуже швидко: приміром, остання розписка була оформлена лише упродовж 4-х робочих днів.

Діалоги на полях

У другій частині зустрічі під час екскурсії на дослідні ділянки кількасот учасників Дня поля у супроводі менеджерів ALFA Smart Agro вивчали дію продуктів вітчизняного виробника ЗЗР на різних культурах — ріпаку, соняшнику, кукурудзі, сої, нуті, пшениці, ячмені та просі. Ставили масу запитань, особливо щодо норм і термінів внесення препаратів. Ділилися своїми враженнями від співпраці з компанією.

Фермер Ігор Кравчук, власник СФГ «Славутич», приїхав з Кіровоградщини. На своїх 3 тис. га вирощує соняшник, пшеницю, кукурудзу. Каже, йому потрапив до рук каталог ALFA Smart Agro, тож вирішив приїхати і переконатися на практиці, чи справді варто скористатися новими для себе препаратами: «У нас ще є і тваринництво, і сади є. Дуже потребуємо порад кваліфікованих спеціалістів, їхньої фахової підтримки. Тому багато їздимо і приглядаємося до професіоналів, консультантів, зокрема і з ALFA Smart Agro».

3H5A8676.jpg

Аграрії багато спілкуються між собою. Приміром, агроном Максим Якубович з «Галс Агро» розповідає про ефективне застосування таких продуктів ALFA Smart Agro як інсектицид Разит® та гербіцид Хаммер Дуо®. Каже, не один рік переконалися, як м’яко діє на культуру і не впливає на наступників у сівозміні також ґрунтовий гербіцид системної дії Оскар Преміум®. «Найбільше у нас протруйників саме від ALFA Smart Agro, — каже молодий агроном. — Використовуємо і Авіценну®, і Командор Гранд®. Дуже цікаво спостерігати за різними препаратами на демоділянках, які постійно закладаємо, щоб обрати найоптимальніший. Завжди багато нової цікавої інформації є і на зимових семінарах, які збирає ALFA Smart Agro. Не пропускаємо їх».

Повний цикл захисту

Головний агроном ТОВ «Годунівське» Василь Ківель уважно вивчає ділянки кукурудзи, де випробовується новий гербіцид від ALFA Smart Agro. Любить новинки. Каже, на продукти цього бренду переходили поступово, впродовж 4-х років. Спочатку брали фунгіциди і протруйники. А ось з нинішнього сезону закрили препаратами ALFA Smart Agro практично весь цикл — від протруйників до десикантів:

«Землі у нас різні, але всі озимі після протруйників Авіценна® і Командор Гранд® вийшли із зими у нормальному стані. На кукурудзі та соняшнику скористалися ґрунтовим гербіцидом Оскар Преміум®. За цінами ефективні препарати ALFA Smart Agro виходять в рази дешевшими за аналоги з міжнародних компаній. Ми були на заводі у Білій Церкві. Вірю їхнім вченим, бо бачив, як працюють у лабораторіях», — каже він.

Розпитуємо практика про особливості захисту рослин нинішнього сезону. «Погодних несподіванок було аж забагато. Треба постійно бути напоготові та вносити зміни у схеми захисту, — ділиться агроном. — Через надмірні дощі, буває, втрачали дорогоцінний час внесення. А головне — ситуація змушує надзвичайно уважно дотримуватись норм застосування продуктів, за різких змін погоди їх стає все важче вгадати. Через це дуже часто звертаємось до директора Центрального регіону компанії ALFA Smart Agro Сергія Кулікова. Він безвідмовно виїздить на поля, консультує практично цілодобово телефоном, коли аж «горить».

3H5A5220.jpg

«Годунівське» якраз розпочало збирання ріпаку. Захистили його фунгіцидами Фенікс Дуо® та Болівар Форте®, двох обробітків було достатньо. Очікують урожай по 30, а то й по 40 ц/га.

Агроном-стратег і консультант-лікар

Керівник Центрального регіону компанії ALFA Smart Agro Сергій Куліков говорить, що за новими препаратами звертаються як великі агрохолдинги, так і господарства середнього розміру та фермери, які обробляють кілька десятків гектарів. Адже продукти мають зручну препаративну форму і точно діють проти конкретних проблем, які часто приходять несподівано.

У Сергія своє пояснення, чому тісно мають співпрацювати агрономи господарств і консультанти компанії: «Лікувати рослини, як і людей, мають фахівці вузького профілю, тому з нами постійно радяться агрономи господарств».

Характерно, що символом нинішнього Дня поля ALFA Smart Agro став кубик Рубіка. Мовляв, щоразу, щосезону аграрії теж мусять відповідати на різні виклики, розгадувати кожен свій ребус. Але все одно з одного і того ж набору частин складають традиційну композицію доброго врожаю.

3H5A8794.jpg

До речі, складати традиційний кубик Рубіка учасників Дня поля також вчили. Адже захід продовжився святковим обідом та розважальною програмою, одним із гостей якої був Андрій Лушпак зі Львова. Хлопець вміє складати кубик за 14 секунд і легко робить це стоячи на баланс-борді. На завершення свята серед учасників розіграли цінні подарунки. Прикметно, що найбільше тішилися посмішці фортуни ті, хто отримав у подарунок каністру з препаратом ALFA Smart Agro.

3H5A8822.jpg

Чергове аграрне свято від ALFA Smart Agro пройшло у веселій та доброзичливій атмосфері. Учасники заходу розійшлися у гарному настрої, із пам’ятними подарунками, а головне — озброєні новими знаннями, як захистити майбутній врожай.

Ірина Садова, AgroPortal.ua

Усі новини та події