Головна/ALFA Science/Енциклопедія шкідливих об'єктів/Бур'яни/Клас однодольні/Багаторічні

Гострець гілястий - Aneuro Lepidium ramosum (Trin.) Nevski

РОДИНА ТОНКОНОГОВІ (ЗЛАКОВІ) - POACEAE (GRAMINEAE)

Багаторічна кореневищна рослина з гладеньким сизо-зеленим стеблом заввишки 20-80 см. Стебел багато, біля основи розгалужені. Коренева система мичкувата. Листки вузьколінійні, шириною 3-5 мм, тверді, зверху шорсткуваті. Суцвіття – складний вузький колос. Колоски ланцетні, 3-7-квіткові, сидять по одному, колоскові луски гострошорсткі по краях.

Плід – зернівка, вона плівчаста довгаста, без остюка, гола, слабкожорсткувата або гладенька, соломисто-жовта, довжиною 6-8, шириною 1,25-1,75, товщиною близько 1,25 мм. Маса 1000 зернівок 3,5-4 г. Цвіте й плодоносить у червні – липні. Перший листок сходів тонкий, вузьколінійний, довжиною 70-90, шириною 1 мм, з трьома темними жилками, на верхівці гострий. Піхва завдовжки 15-20 мм, гола. Другий листок подібний до першого, але вужчий і коротший. Сходи голі, яскраво-зелені, піхва червонувата. Зародкова листкова піхва довжиною до 15 мм, з двома тонкими поздовжніми коричневими смужками, що сходяться на верхівці.

Розмножується в основному кореневищами, як пирій повзучий. Відрізняється від останнього тим, що верхівка кореневища у вигляді гострого кінця не загинається вгору, а росте горизонтально.

Від горизонтального кореневища з вузлів відходять вертикальні пагони, які, дотикаючись до нещільного шару грунту, розгалужуються в ньому. Кореневища залягають на глибині 25-30 см.

Поширений на півдні степової зони. Засмічує посіви всіх культур на солонцях і солонцюватих грунтах.

Хімічні заходи боротьби:

Альфа-Нуфурон (нікосульфурон 750 г/кг)

Антизлак (клетодим 240 г/л)

Багіра Супер (хізалофоп-П-етил 50 г/л)

Еталон (ацетохлор 900 г/л) - сходи буряну з насіння

Козак (клетодим 120 г/л)

Отаман (ізопропіламінна сіль гліфосату 480 г/л, у кислотному еквіваленті - 360 г/л)

Отаман Екстра (калійна сіль гліфосату 663 г/л, у кислотному еквіваленті – 540 г/л)

Альфа-Дикват (дикват 150 г/л)

Препарати