Головна/ALFA Science/Енциклопедія шкідливих об'єктів/Бур'яни/Клас однодольні/Багаторічні

Очерет звичайний - Phragmites australis (Cav.) Trin. ex Steud.

РОДИНА ТОНКОНОГОВІ (ЗЛАКОВІ) - POACEAE (GRAMINEAE)

Трав'яниста багаторічна рослина родини злакових (0,8-4 м заввишки), з довгим повзучим кореневищем. Стебло прямостояче, кругле, товсте (до 12 мм), голе, гладеньке.

Листорозміщення чергове, стебло до верхівки облистнене. Листки лінійно-ланцетні (1-5 см завширшки), плескаті, шорсткі, по краю гострошорсткі. В місці переходу листкової пластинки в піхву замість язичка розміщений ряд волосків. Квітки дрібні, зібрані у велике (10-30 см завдовжки) волотисте суцвіття. Волоть густа, пухнаста, під час цвітіння розлога, звичайно з пониклою верхівкою. Нижні квітки в суцвітті тичинкові, решта — двостатеві. Квітки мають дві квіткові луски, три тичинки з фіолетовими пиляками і маточку з верхньою зав'яззю та двома короткоперистими темно-червоними приймочками.

Плід — довгаста зернівка.

Росте у вільшняках, на лісових та низинних болотах, у плавнях. Часто утворює густі зарості. Тіньовитривала рослина. Цвіте в липні — вересні. Поширений у всій Україні. Засмічує перезволожені ділянки на полях та городах.

Очерет є цілком задовільною сировиною для виробництва целюлози. Очерет — цінна кормова рослина. У молодих рослинах міститься 43% протеїну, 2,5 жиру, 36 клітковини, До 44% безазотистих екстрактивних речовин. Він є добрим кормом, особливо для коней і лошат, старий очерет непридатний на корм худобі, а тільним коровам навіть шкідливий. Молоді кореневища досягають довжини 2,5 метра. Вони ніжні і солодкі; їх їдять сирими, печеними й вареними. З висушених і розмелених кореневищ можна пекти хліб.

Хімічні заходи боротьби:

Альфа-Нуфурон (нікосульфурон 750 г/кг) + Отаман (ізопропіламінна сіль гліфосату 480 г/л, у кислотному еквіваленті - 360 г/л) або Отаман Екстра (калійна сіль гліфосату 663 г/л, у кислотному еквіваленті – 540 г/л) + ПАР Альфалип.

Багіра Супер (хізалофоп-П-етил 50 г/л) + Отаман (ізопропіламінна сіль гліфосату 480 г/л, у кислотному еквіваленті - 360 г/л) або Отаман Екстра (калійна сіль гліфосату 663 г/л, у кислотному еквіваленті – 540 г/л) + ПАР Альфалип.

Препарати