Головна/ALFA Science/Енциклопедія шкідливих об'єктів/Бур'яни/Клас дводольні/Багаторічні

Гірчак степовий звичайний - Acroptilon repens (L.) DC.

РОДИНА АЙСТРОВІ - ASTERACEAE (COMPOSITAE)

Багаторічна коренепаросткова рослина. Стебло пряме, павутинисто-опушене, розгалужене по всій довжині, висотою 25-60 см. Коренева система дуже розгалужена, має багато бічних коренів і проникає в грунт на глибину до 10 м. Максимальна глибина вегетативного оновлення 1,6 м.

Листки почергові, ланцетні або довгасто-яйцеподібні, цілокраї, нижні зубчасті або надрізані, по краю шорсткі, павутинисто-опушені. Квітки рожеві, трубчасті, зібрані у поодинокі, розташовані на кінцях стебел кошики. Квітколоже щетинисте.

Плід – обернено-яйцеподібна, широкоовальна, стиснута, зеленувато-жовта або зеленувато-сіра сім'янка з чубчиком. Довжина сім'янки 2,5-4, ширина 1,25-2,75, товщина 1,25-1,75 мм. Маса 1000 сім'янок 2-3 г. Максимальна плодючість до 23 тис. сім'янок, які проростають з глибини 6-8 см. Свіжодостиглі сім'янки сходять, можуть зберігати життєздатність у грунті 5 років і більше. Мінімальна температура проростання сім'янок +8...+10°С, оптимальна +20...+30°С. Сходи з сім'янок і пагони з кореневих бруньок з'являються в березні – травні. Кореневі відрізки довгий час не втрачають життєздатності у сухому грунті. Приживаються відрізки довжиною 10-20 см.

Цвіте з першого року життя, але не плодоносить; на другий рік життя цвіте в червні – серпні й плодоносить в липні – вересні. Рослина тепло- і світлолюбна, посухостійка, не витримує тривалого затоплення.

Дуже злісний, важковикорінюваний бур'ян. Поширений на півдні степової зони і в Криму. Засмічує поля, пасовища, росте біля доріг, меліоративних каналів, у лісосмугах та в інших місцях.

Хімічні засоби боротьби:

Альфа-Бригадир (десмедифам 71 г/л + фенмедифам 91 г/л + етофумезат 112 г/л)

Альфа-Дикамба (дикамба 480 г/л)

Альфа-Нуфурон (нікосульфурон 750 г/кг)

Альфа-Маїс (тифенсульфурон-метил 750 г/кг)

Альфа-Прометрин (прометрин, 500 г/л)

Альфа-Стар (трибенурон-метил, 750 г/кг)

Альфа-Стар-Дуо (тифенсульфурон-метил 500 г/кг + трибенурон-метил 250 г/кг)

Еталон (ацетохлор 900 г/л)

Отаман (ізопропіламінна сіль гліфосату 480 г/л, у кислотному еквіваленті - 360 г/л)

Отаман Екстра (калійна сіль гліфосату 663 г/л, у кислотному еквіваленті – 540 г/л)

Альфа-Дикват (дикват 150 г/л).

Препарати