Головна/ALFA Science/Енциклопедія шкідливих об'єктів/Бур'яни/Клас дводольні/Багаторічні

Полин звичайний - Artemisia vulgaris L.

РОДИНА АЙСТРОВІ - ASTERACEAE (COMPOSITAE)

Багаторічна рослина. Стебло пряме, гіллясте, червонуватого, іноді каштанового кольору, у верхній частині волосисте, висотою 50-200 см.

Корінь стрижневий. Листки перистороздільні, зверху сидячі, голі, темно-зелені, а знизу черешкові, білуваті від повстистого білого або сіруватого опушення. Всі листки із загнутими донизу краями.

Суцвіття – кошики, зібрані в довгу волоть.

Плід – сім'янка, веретеноподібна, злегка зігнута, зморшкувата, блискуча, сірувато-темно-коричнева або бурувато-сіра, довжиною 1,25-2, шириною й товщиною 0,2-0,35 мм. Маса 1000 сім'янок 0,2-0,25 г. Максимальна плодючість близько 1 млн. сім'янок. Проростають вони з глибини не більше 2-3 см. Мінімальна температура проростання сім'янок +2...+4°С, оптимальна +22...+24°С.

Сходи із сім'янок, а пагони з бруньок на кореневій шийці з'являються в квітні – червні, цвіте в липні – серпні, плодоносить з серпня по жовтень.

Поширений на всій території України, росте на полях, у садах, на городах, луках і пасовищах, у засмічених місцях, по берегах річок і водойм, у великій кількості на зволожених грунтах,

Близькі види цього роду: п. гіркий, п. приморський, п. кримський, п. віниковий, п. солянковидний, які також поширені на всій Україні.

Хімічні заходи боротьби:

Альфа-Бентазон (бентазон, 480 г/л)

Альфа-Дикамба (дикам ба 480 г/л)

Альфа-Стар (трибенурон-метил, 750 г/кг)

Альфа-Стар-Дуо (тифенсульфурон-метил 500 г/кг + трибенурон-метил 250 г/кг)

Отаман (ізопропіламінна сіль гліфосату 480 г/л, у кислотному еквіваленті - 360 г/л)

Отаман Екстра (калійна сіль гліфосату 663 г/л, у кислотному еквіваленті – 540 г/л)

Альфа-Дикват (дикват 150 г/л).

Препарати