Головна/ALFA Science/Енциклопедія шкідливих об'єктів/Бур'яни/Клас дводольні/Багаторічні

Кульбаба лікарська - Taraxacum officinale Wigg.

РОДИНА АЙСТРОВІ - ASTERACEAE (COMPOSITAE)

Багаторічна рослина. Стебло у вигляді порожнистих, безлистих, у верхній частині опушених стрілок висотою 15-30 см, що закінчуються великим кошиком.

Листки чергові, зібрані в прикореневу розетку, перисторозсічені або зубчасто-лопатеві. Квітки зовнішні язичкові, внутрішні – трубчасті, яскраво-жовті. Цвіте в квітні – червні. Корінь коротко-потовщений в зоні кореневої шийки, стрижневий.

Плід – клиновидна, стиснуто-чотиригранна, поперечно-зморшкувата зеленувато-сіра чи світло-каштанова сім'янка довжиною 3-4, шириною 1,25-1,5, товщиною 0,75-1 мм. Маса 1000 сім'янок 0,5-0,75 г. Плодоносить в травні – червні. Максимальна плодючість –12 тис. сім'янок; проростають вони з глибини не більше 4-5 см. Недостиглі сім'янки, а також свіжодостиглі, які знаходяться в стані спокою, не проростають. Сходи з насіння, а також пагони з бруньок на кореневій шийці з'являються в березні–травні та восени. Осінні сходи перезимовують. Перші листки еліптичні, голі. Гіпокотиль світло-зелений. При надламуванні рослина виділяє молочний сік.

Росте на луках, вигонах, полях, у садах, на городах, біля шляхів, жител, по всій території країни.Застосовується в народній медицині, рано навесні – для виготовлення вітамінних салатів, придатна як сировина для виготовлення сурогату кави.

Хімічні засоби боротьби:

Альфа-Бентазон (бентазон, 480 г/л)

Альфа-Дикамба (дикам ба 480 г/л)

Альфа-Нуфурон (нікосульфурон 750 г/кг)

Альфа-Маїс (тифенсульфурон-метил 750 г/кг)

Альфа-Піралід (клопіралід 300 г/л)

Альфа-Прометрин (прометрин, 500 г/л)

Альфа-Стар (трибенурон-метил, 750 г/кг)

Альфа-Стар-Дуо (тифенсульфурон-метил 500 г/кг + трибенурон-метил 250 г/кг)

Еталон (ацетохлор 900 г/л), (сходи буряну з насіння)

Отаман (ізопропіламінна сіль гліфосату 480 г/л, у кислотному еквіваленті - 360 г/л)

Отаман Екстра (калійна сіль гліфосату 663 г/л, у кислотному еквіваленті – 540 г/л)

Альфа-Дикват (дикват 150 г/л).

Препарати