Головна/Про компанію/Медіа/Публікації/Бюджетний протруйник для озимих зер...

Бюджетний протруйник для озимих зернових: яким він має бути?

03.08.2022

Навіть якщо потреба в оптимізації витрат дуже висока, відмовлятися від фунгіцидного протруйника в системі захисту зернових колосових аж ніяк не можна. Адже саме протруювання – єдиний спосіб контролювати небезпечні сажкові хвороби та кореневі гнилі. З іншого боку, обирати більш дорогі препарати, тому що у них ширший спектр дії, також не завжди є сенс. Часто посівний матеріал виявляється достатньо здоровим, та все ж протруйник повинен знищувати патогени, проти яких не існує фунгіцидів під час вегетації.


Для базових технологій вирощування зернових колосових науковці ALFA Smart Agro розробили фунгіцидний протруйник Венцедор, що вже багато років є одним з найпопулярніших на ринку України для насіння зернових культур. Попит на цей препарат стабільно високий, його застосовують як невеликі господарства, так і агрохолдинги, і рекомендують для посівів із плановою врожайністю до 60 ц/га.

Венцедор – двокомпонентний препарат, в якому поєднані тебуконазол (25 г/л) і тирам (400 г/л). Взаємодія системної та контактної діючих речовин у препаративній формі для обробки насіння дає дуже хороший результат: 1) контроль сажкових хвороб і кореневих гнилей; 2) низька вартість гектарного обробітку.


Венцедор_спектр.jpg

Спектр біологічної ефективності Венцедору


Завдяки ефективній концентрації тебуконазолу (25-30 г/т насіння) Венцедор надійно захищає зернові від сажкових хвороб. 

Сажкові хвороби – найбільш численна група захворювань, що передаються через насіння. В залежності від особливостей збудника, відрізняються і механізми ураження. Наприклад, тверда сажка пшениці (Tilletia caries) і кам'яна ячменю (Ustilago hordei) зберігаються на поверхні насіння, проникаючи всередину в процесі проростання. Міцелій летючої сажки пшениці та ячменю (Ustilago tritici, U.nuda) зимує у зародку, а потім поширюється тканинами рослини-господаря. 

Венцедор ефективно знищує сажкові гриби незалежно від того, в який момент відбувається проникнення патогена в насінину, адже ефективна концентрація тебуконазолу зберігається як в самій насінині, так і в проростках. Окрім того, додатковий захист проти твердої і кам'яної сажок забезпечує другий активний компонент Венцедору – тирам, який діє на збудників, коли ті перебувають ще на поверхні насіння. 

Тирам – контактна діюча речовина, яка надає Венцедору дуже важливу перевагу: контроль гнилей бактеріального походження і пітіозної кореневої гнилі. Загроза розвитку таких гнилей виникає тоді, коли на поверхні насінини є навіть найменші тріщини чи подряпини. Власне, тирам – одна з небагатьох діючих речовин , що використовуються у фунгіцидних протруйниках, яка здатна контролювати бактеріальні інфекції. 

Також варто відзначити ефективну дію Венцедору проти збудників септоріозу і сітчастої плямистості на ранніх етапах розвитку сходів. Сходи пшениці і ячменю будуть захищені від цих плямистостей незалежно від джерела інфекції – насіння, рослинні рештки попередника чи падалиця зернових. 

Венцедор має добре виражену рістрегулюючу дію, що сприяє інтенсивному розвитку кореневої системи і своєю чергою покращує зимостійкість рослин. Тому застосування даного фунгіцидного протруйника особливо рекомендоване за умов пізнього посіву і поверхневого обробітку ґрунту. 


Венцедор_експертиза.jpg

Схожість насіння озимої пшениці за використання протруйника Венцедор®, 1,0 л/т (ліворуч) та 1,2 л/т (праворуч). Експертиза Інституту захисту рослин НААН


Норми застосування протруйника Венцедор становлять 1-1,2 л/т. При застосуванні Венцедору у рекомендованих нормах та нормі висіву 200-250 кг/га одного літра препарату буде достатньо для захисту 4 га посівів. 

Відповідно, якщо поглянути на актуальні роздрібні ціни, вартість застосування Венцедору становить близько 100 грн/га (а часто – суттєво менше).

 

Сфера застосування і норма витрати Венцедору

Культура
Цільові об'єкти 
Норма витрати, л/т
Пшениця, ячмінь (озимі та ярі форми) Сажкові хвороби (тверда, летюча, кам'яна), кореневі гнилі (фузаріозна, гельмінтоспоріозна, пітіозна) септоріоз, сітчаста плямистість, пліснявіння насіння, бактеріоз насіння 1,0 - 1,2


Фунгіцидний протруйник Венцедор заслужено утримує лідируючі позиції у сегменті надійних, ефективних, але недорогих препаратів. Його переваги:

  • поєднання системної і контактної діючих речовин;
  • відмінний контроль сажкових хвороб;
  • надійний захист від кореневих гнилей різної етіології, у т.ч. бактеріальних і пітіозних.


Венцедор – препарат, що зразково виконує всі головні завдання із захисту насіння та мінімізує витрати при вирощуванні зернових культур. Його успішно застосовують в усіх регіонах України  в технологіях вирощування озимих та ярих зернових. 

Детальну інформацію щодо цін та умов поставок ви можете дізнатися у компаній-дистриб'юторів. Перелік офіційних дистриб’юторів ALFA Smart Agro зі зручним пошуком по регіонам є на нашому сайті за цим посиланням: https://alfasmartagro.com/distributors/

Читайте також:
Топ-3 протруйники для озимих зернових 

Публікації