Головна/Про компанію/Медіа/Публікації/Інсектицидний протруйник, який трим...

Інсектицидний протруйник, який тримає шкідників на відстані

06.09.2022

Ефективний захист насіння та сходів від комах-фітофагів – справа достатньо складна. І головне питання ось у чому: “Чи можна проконтролювати ґрунтових шкідників так, щоб при цьому не віддати їм на з’їдання саме насіння?”

Для отримання бажаного ефекту, інсектицид так чи інакше повинен потрапити в організм шкідника. Якщо активний компонент контактний, він має проникнути через хітиновий покрив, якщо системний – комаха-фітофаг має з’їсти частину рослини. Тож коли насінина знаходиться в ґрунті, вона залишається майже беззахисною: 1) шкідник торкається  обробленої поверхні, та все одно встигає завдати шкоди перш, ніж буде достатньо інтоксикований; 2) шкідник робить декілька укусів (або й повністю з'їдає насінину), щоб отримати летальну дозу системного інсектициду. 

Обидва варіанти є вкрай небажаними. Адже навіть мінімальні подряпини на поверхні насіння – це просто відкриті ворота для всієї ґрунтової інфекції. Тоді посіви зернових будуть уражені і кореневими гнилями, і змішаними гнилями. І практично завжди пошкодження насіння шкідниками призводить до випадіння сходів.

Можна з усією відповідальністю стверджувати, що сьогодні чи не найбільшу загрозу для сходів озимих зернових становить гусінь озимої совки. Навіть у західних областях України, де раніше цього шкідника бачили хіба що на фото в енциклопедіях, тепер щороку спостерігаємо значні площі пошкоджених посівів. Не кажучи вже про південь та схід України, де озима совка почувається “як удома”. 

Окрему небезпеку становлять личинки дротяника, а також хлібного туруна, які щороку масово пошкоджують посіви озимих зернових в Україні. 

Озима совка_Тернопільська обл.png
Посіви озимої пшениці, пошкоджені озимою совкою (Тернопільська обл.)

Тож як захистити насіння від ґрунтових шкідників?

Саме збільшення масштабів проблеми озимої совки стало причиною розробки науковцями ALFA Smart Agro інсектицидного протруйника нового покоління Командор Гранд. Його головне завдання – максимально зменшити можливість контакту ґрунтових шкідників з насінням, а згодом забезпечити надійний захист сходів.

Командор Гранд – це протруйник із найбільшим спектром дії. Він має інноваційну формуляцію (якість покриття і утримання робочого розчину після висихання), а тому діє навіть проти тих шкідників, які становлять проблему для інших препаратів. 

В основі надзвичайно високої ефективності Командору Гранд поєднання трьох способів впливу на шкідників: контактного, системного та фумігаційного. Останній відіграє вирішальну роль у захисті насіння.

Щоб пояснити, як діє Командор Гранд, варто більш детально розглянути характеристики його активних компонентів. Отже, у формуляції протруйника вчені ALFA Smart Agro поєднали дві діючі речовини: імідаклоприд, 500 г/л + альфа-циперметрин, 50 г/л. Серед усіх речовин з класу піретроїдів альфа-циперметрин – чи не єдина, що зареєстрована як фумігант. Саме поєднання імідаклоприду з альфа-циперметрином дозволяє забезпечити тривалий інсектицидний захист не лише проростків, а й самої насінини, об'ємної зони навколо неї та зони розростання кореневої системи.

На практиці це працює так: застосовуючи Командор Гранд, ви формуєте навколо кожної насінини захисну фумігаційну сферу. Її об'єм досить значний, адже тиск парів – високий. Наприклад, тиск парів альфа-циперметрину вищий за показник, бета-цифлутрину у 13,5 разів (3,8х10¯⁴ і 2,8х10¯⁵ МПа відповідно). 

Шкідник, прямуючи до насінини, потрапляє у фумігаційну зону. Він вдихає пари інсектициду і одночасно всотує препарат через покривні тканини – і в результаті, отримує летальну дозу інсектициду, ще перебуваючи на значній відстані від насіння. І личинки озимої совки, і дротяника, і туруна – шкідники малорухливі. Це означає, що фумігаційна сфера є ефективним способом контролю, а також найбільш безпечним для рослин рішенням.

Камандор Гранд_зона дії.jpg


Найбільший спектр дії

Ще одна перевага протруйника Командор Гранд – тривалість захисту. Саме тому його рекомендовано застосовувати за ранніх та оптимальних строків посіву озимих зернових. 

Якщо порівняти Командор Гранд із інсектицидними протруйниками на основі тіаметоксаму, то різниця у тривалості дії стає очевидною. У першому листку високорозчинний тіаметоксам (розчинність 4100 мг/л) буде розподілятися значно швидше, ніж імідаклоприд (610 мг/л), що входить до складу Командору Гранд. Від фази 2-3-х листків до початку кущіння концентрація обох речовин буде достатньою для надійного захисту від шкідників. Проте вже у фазі 2-3 пагонів кущіння концентрація тіаметоксаму може падати – тим часом Командор Гранд все ще зберігатиме ефективність на високому рівні. 

Командор Гранд забезпечує пролонгований захист сходів навіть в жарку погоду.

Отже, враховуючи склад, способи дії на шкідників, тривалість захисту та інші характеристики препарату, можна зробити висновок, що Командор Гранд – протруйник, який забезпечує найвищий ступінь захисту насіння, проростків і сходів озимих зернових.

У його спектрі дії: гусениці озимої совки, личинки дротяників, хлібного туруна, цикадки, попелиці, блішки, п'явиці, злакові мухи. 

Норма витрати Командору Гранд, залежно від комплексу шкідників, який необхідно контролювати, становить 0,3-1,0 л/т.

Командор Гранд_спектр.jpg

Якісна моногенна формуляція

При виробництві усіх препаратів ALFA Smart Agro діє багаторівнева система якості MultiControl. Завдяки їй забезпечується найвищий рівень ефективності ЗЗР. 

Інсектицидний протруйник Командор Гранд перевіряється за 15 показниками якості, які відповідають міжнародним стандартам CIPAC. За деякими з них він демонструє суттєво кращі результати.

Яскравим прикладом є стандарт МТ 194 СІPAC, який визначає допустиме осипання протруйника з обробленого насіння. Для перевірки цієї характеристики в лабораторних умовах оброблене насіння перемішують в спеціальному барабані на високій швидкості (моделюється ситуація, яка є в рази екстремальнішою, ніж зазвичай буває при транспортуванні та посіві насіння). За результатами тесту, міжнародний стандарт допускає осипання протруйника на рівні 5%. Командор Гранд демонструє результат всього у 0,02% осипання!

Такий показник свідчить про високу якість допоміжних компонентів, які забезпечують утримання препарату на насінні, а також про моногенність формуляції та відсутність антагонізму між її складовими. Усі компоненти Командору Гранд чітко взаємодіють між собою.



 Командор Гранд сумісний з більшістю фунгіцидних протруйників, мікродобрив і стимуляторів росту. Зокрема, він є ідеальним партнером для фунгіцидного протруйника Авіценна.

Командор Гранд – новітній інсектицидний протруйник, який відповідає усім вимогам сучасного рослинництва!

Читайте також: Топ-3 протруйники для озимих зернових

Публікації