Головна/Про компанію/Медіа/ЗМІ про нас/Надійний захист, безпечна дія

Надійний захист, безпечна дія

16.06.2020

Вчені ALFA Smart Agro винайшли технологію, яка посилює ефективність продуктів з прохлоразом та зменшує пестицидне навантаження на навколишнє середовище.

При виготовленні інноваційних засобів захисту рослин важливо не тільки підібрати діючі речовини, але й визначити найбільш ефективну препаративну форму, оскільки одна й та ж діюча речовина у різних препаративних формах може показувати різний вплив на шкідливі об’єкти та культури. Великою мірою це залежить ще й від того, які допоміжні компоненти використані в продукті.

«Ми у компанії ALFA Smart Agro надаємо перевагу препаративній формі концентрат суспензії. Вона у своїй основі має воду, тому є більш безпечною для рослин та довкілля, ніж препарати у вигляді емульсії, які містять органічні розчинники. Саме у такій формуляції ми створюємо інноваційні протруйники Авіценна та Кантаріс», – сказав Сергій Кнечунас, директор департаменту досліджень та розробки ALFA Smart Agro.

Створення трикомпонентного протруйника Авіценна (тебуконазол, 50 г/л + прохлораз, 250 г/л + крезоксим-метил, 50 г/л) тривало близько двох років. Спочатку вчені компанії шукали найбільш ефективну комбінацію основних діючих речовин, потім працювали над тим, щоб поєднати їх у одній формуляції.

Прохлораз дуже погано розчиняється у воді, тому зазвичай потрібно використовувати органічні розчинники, щоб створити продукт на його основі. В результаті численних лабораторних досліджень фахівці знайшли спосіб збільшити розчинність прохлоразу у воді та створили протруйник Авіценна у формуляції концентрат суспензії. Унікальну технологію назвали Smart CompleX.

Авіценна.jpg

Дану розробку українських науковців високо оцінили на міжнародному рівні: ALFA Smart Agro увійшла до списку фіналістів престижної наукової премії Crop Science Awards 2019 у номінації «Найкраща інновація в формуляції».

Цінність розробки Smart CompleX в тому, що в такий формуляції препарат діє максимально ефективно, при цьому створює менше навантаження на навколишнє середовище за рахунок меншої кількості органічних розчинників і додаткових компонентів у складі продукту.

В протруйнику Авіценна вміст прохлоразу складає 250 г/л, а це майже в 4 рази більше, ніж у відомих продуктів на основі прохлоразу в іншій концентрації. Окрім того, що це значно зменшує пестицидне навантаження на ґрунт і довкілля, формуляція концентрат суспензії дозволяє посилити ефективність препарату завдяки його кращому утриманню на поверхні насінини.

Ті ж властивості проявляє й інсекто-фунгіцидний протруйник Кантаріс (тіаметоксам, 250 г/л + прохлораз, 150 г/л + флутріафол, 50 г/л), який компанія вивела на ринок в 2019 році. Технологія Smart CompleX дозволяє максимізувати ефективність препарату, тож засіб відмінно контролює широкий спектр хвороб та шкідників.

Зараз технологія Smart CompleX знаходиться в процесі отримання патенту в країнах ЄС та світі.

SmartConplex.jpg

ЗМІ про нас