ПРЕЗЕНТАЦІЯ |
Бур’янова навала з року в рік дошкуляє сільгоспвиробникам, вибудовуючи різноманітні бар’єри на шляху до високих врожаїв і прибуткового господарювання. Природньо, що кожен з аграріїв шукає ефективний рецепт для позбавлення від цього лиха. Хтось обмежиться препаратами із сегмента «Економ», інший використає продукт із класу «Стандарт», а найдбайливіший господар зробить свій вибір на користь препарату серії «Професіонал». Препарати серії «Професіонал» дають можливість забезпечити запас універсальності й пластичності. «Грошей у найдбайливішого вистачає, тому він так і вчинить», – скажете Ви. Відповідь на це зауваження буде така: «У нього й вистачає коштів саме тому, що він вміє їх рахувати». Про те, як усунути бур’янові проблеми, не вдаючись до хаотичних закупівель різноманітних продуктів, розповів виданню «Зерно» керівник відділу агрономії «Альфа Хімгруп» Сергій Кнечунас.
|
«В минулому сезоні на посівах зернових культур однією із проблем, що важко вирішується був підмареник чіпкий, – зауважив пан Сергій. – Більшість препаратів, представлених на ринку, пригнічують цей бур’ян, але не знищують його. І якщо бур’яну пощастить потрапити на погодні умови, що не сприяють внесенню препаратів, то в нього будуть всі умови для розвитку. Бур’ян переростає, і надалі контролювати його практично неможливо. Впоратися можуть лише кілька діючих речовин. Серед них флорасулам і флуроксипір. Препарати на основі флуроксипіру ефективні, але задорогі. До того ж, ця діюча речовина ефективно контролює лише два бур’яни. Звідси випливає потреба у застосуванні ще й інших продуктів, сумішей тощо, а це здіймає ціну на технологію захисту рослин до космічного рівня. Наша компанія пропонує вихід – це препарат Триатлон, який є першим в Україні трикомпонентним гербіцидом для посівів зернових культур. У ньому – три діючих речовини: тифенсульфурон-метил, трибенурон-метил і флорасулам. Флорасулам не такий дорогий, як флуроксипір, але дуже ефективний проти підмаренника й контролює його у будь-якій фазі. Ефективним проти підмаренника є і препарати на основі 2,4Д і флорасуламу. Проте тут є нюанс, адже 2,4Д напрочуд жорсткий до культури, а фаза його внесення обмежена. Натомість Триатлон не містить гормональних складових, є м’якшим, може використовуватися у фазах від двох-трьох листків до прапорцевого листка включно. Це – велике «вікно», під час якого аграрій може ефективно застосувати цей продукт. Поле після застосування гербіциду Триатлон являє собою ілюстрацію переконливої перемоги над бур’янами.
|
Між трьома діючими речовинами, що входять до складу Триатлону, є певні відмінності. Синергетичний ефект, коли три діючих речовини доповнюють одне одну, дає винятковий результат. Наведу приклад щодо лободи – так самопроблемного та поширеного бур’яну. Вже на другий день після застосування Триатлону на полі, дуже засміченого лободою білою, спостерігалось її сильне пригнічення. Надалі стан бур’яну лише погіршується і в кінцевому результаті повністю загинув.
|
Препарат зареєстрований із нормою 30–50 г/га. Проте, зазвичай, вистачає навіть 40 г/га для ефективної дії. У кожному регіоні є певна специфіка засміченості посівів сільськогосподарських культур, в.ч. зернових колосових. Приміром, у Західній Україні, де більше опадів, неабиякою проблемою є підмаренник, а на півдні потерпають від амброзії та "падалиці" соняшнику. Проте Триатлон показав себе на найвищому рівні при контролі цих бур’янів як окремо так і сумісно. Важливим є й те, що його можна використовувати проти «падалиці» соняшнику, стійкого до імідазолінів та трибенурон-метилу. Соняшник полюбляє тепло, подеколи рослини проростають нерівномірно. Першу хвилю бур’янів ми можемо зняти сумішами, приміром, на основі дикамби, а надалі, на жаль, бур’яни зможуть знову завдати нищівного удару по культурних рослинах. Окрім того, що пригнічується культура й аграрій втрачає певну частину врожаю, виникає потреба й у проведенні подальшої десикації. Триатлон завдяки флорасуламу усуває цю проблему, ми можемо застосувати препарат до фази прапорцевого листка та ефективно прибирати звичайну та проблемну падалицю соняшнику». |
|
За співвідношенням ціна/якість Триатлон є прийнятним для покупця. Його вартість буде як мінімум на 30% меншою порівняно з варіантами захисту інших компаній. Усі нові препарати, пропоновані компанією «Альфа Хімгруп» – власні наукові розробки. Це – продукти, розроблені українськими науковцями для українських умов і випробувані в Україні. Відтак і впевненість у тому, що препарати максимально реалізують свій потенціал саме на наших ланах, є чіткою.
|
В декількох агрохолдингах де застосовувалися препарати «Альфа Хімгруп» в 2015 році, серед інших випробовували й Триатлон. Результати свідчать самі за себе. Так, у Тернопільській області на посівах пшениці у ТОВ «Агродружство Євішовіце Україна», що входить до агрохолдингу AgroGeneration, Триатлон, 50 г/га внесли на початку виходу у трубку. Через шість діб після внесення Триатлону відмічено пригнічення всього наявного на полі спектру бурянів, що в подальшому посилювалось. А збирання врожаю принесло жадану перевагу: прибавка врожаю порівняно з основним посівом становила 2,2 ц/га.
|
На Київщині на пшеничних полях ПрАТ «Агрофорт», що входить до групи компаній ПАТ «Миронівський хлібопродукт», Триатлон, 50 г/га було внесено у фазі кущення. Через 6 діб після внесення Триатлону обстеження наочно засвідчило результати роботи препаратів: бур’яни зупинилися у рості й мали світле забарвлення. Через місяць після внесення Триатлону, у фазі прапорцевого листка обстеження виявило, що сходів нових бур’янів немає. Натомість на основному посіві падалиця соняшнику відновила вегетацію, спостерігалися сходи, ріст і розвиток лободи білої без ознак пошкодження гербіцидом. А врожайний доробок на ділянці, де застосовували Триатлон, становив 61,99 ц/га (вологість – 13%).
|
На Сумщині у ТОВ «Шалигінське», що входить до групи «Росток-Холдинг», спостерігали дію Триатлона, 50 г/га на бур’яни (лобода – 4–5 шт/м² – 2–4 листка; підмаренник поодинокий – 1–2 кільця; гірчак березкоподібний – 4–5 шт/м² – 2–4 листка та інші) на посівах ячменю. Обстеження, проведене у фазі прапорцевого листка, засвідчило: гірчак і лобода загинули повністю, осот також зазнав нищівного гербіцидного удару й був істотно пригнічений. А врожайність на ділянці, обробленій Триатлоном, в підсумку становила 42,7 ц/га за вологості 13,5%.
|
Триатлон у нормі 40 г/га внесли на посівах ячменю в господарстві агрохолдингу «Українські аграрні інвестиції». На час внесення культурним рослинам дошкуляла «падалиця» соняшнику, а також такі бур’яни: гірчак, лобода у фазі розвитку 2–4 пари листків; підмаренник - у фазі 1–2 кільця та інші. Обстеження через вісім діб після внесення Триатлону виявило чітко виражену гербіцидну дію, а ще через два тижні, у фазі прапорцевого листка ділянка являла собою яскраве свідчення ефективності дії трикомпонентного гербіциду. Саме завдяки Триатлону було знищено максимальну кількість бур’янів.
|
Триатлон як вид спорту – це змагання у вмінні швидко плавати, прудко ганяти на велосипеді й стрімголов бігати. Перші змагання в цій спортивній дисципліні відбулися майже сотню років тому й носили назву «Гонка винахідливих». Гонитва за врожаєм також свого роду є гонкою винахідливих. Із препаратом Триатлон ці перегони стануть успішними. Отже, поспішайте за врожайними здобутками!
За матеріалами: журнал "Зерно" / 2016 №1 (118)
|